نام‌نویسی در سامانه «هلال من» برای خدمات داوطلبانه

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌های سازمان داوطلبان هلال احمر، جذب و سازماندهی داوطلبان است که علاقمندان به خدمات داوطلبانه می‌توانند با مراجعه به سامانه «هلال من» نسبت به نام‌نویسی در این سازمان اقدام کنند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ وحید سلیمی در برنامه «سلام خبرنگار» گفت: سازمان داوطلبان هلال احمر بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار داوطلب دارد که در رسته‌های مختلف در سازمان‌های داوطلبان و جوانان فعالیت می‌کنند.

او افزود: این سازمان در ۳ حوزه محرومیت‌زدایی، بهداشتی و درمانی و خدمات توانمندسازی جوامع محلی از ظرفیت داوطلبان و اشخاص حقوقی (به عنوان حامیان جمعیت هلال احمر) استفاده می‌کند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: این افراد حقوقی که از آنها به عنوان حامی هلال احمر یاد می‌کنیم جزو ۲ میلیون داوطلب هلال احمر نیستند و به صورت بنگاه‌های اقتصادی، تشکل‌های مردم نهاد، مؤسسات خیریه و گروه‌های جهادی همواره کنار جمعیت هلال احمر هستند و ما را در برنامه‌ها یاری می‌کنند.

سلیمی افزود: سال گذشته حوادث طبیعی اعم از سیل و زلزله در سطح ملی و بین‌المللی داشتیم؛ زلزله خوی، ترکیه، سوریه، افغانستان و بحران‌هایی که در حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود داشت؛ برنامه‌های بهداشتی و درمانی، پروژه‌های مربوط به بسته‌های معیشتی و کاروان‌های سلامت جمعیت هلال احمر که در مناطق کمتر برخوردار برگزار کردیم و در تمامی این موارد از ظرفیت پزشکان، متخصصان و پیراپزشکان داوطلب بهره‌مند شدیم.

او گفت: سازمان داوطلبان هلال احمر سامانه‌ای با عنوان «هلال من» دارد که افراد علاقمند به خدمات داوطلبانه می‌توانند با مراجعه به این پایگاه اینترنتی نسبت به نام‌نویسی براساس تخصص و مهارت‌هایی که دارند، اقدام کنند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر افزود: در مواقعی که سازمان داوطلبان براساس فراخوان‌های عمومی و تخصصی که در بحران‌ها، پروژه‌های بشردوستانه و محرومیت‌زدایی اعلام می‌کند، این افراد متناسب با تخصص و مهارت‌شان دعوت به همکاری می‌شوند.

سلیمی ‌گفت: معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر سامانه مربوط به توسعه آموزش‌های همگانی و نحوه مقابله با مخاطرات را راه‌اندازی کرده است که درحال اتصال به سامانه هلال من است.­

او افزود: افرادی که علاقمند به حضور داوطلبانه در خدمات هلال احمر هستند و تخصص‌های لازم را ندارند، می‌توانند دوره‌های آموزشی و کمک‌های اولیه را به صورت مجازی بگذرانند و گواهینامه الکترونیکی دوره مربوطه را دریافت کنند و متناسب با علایق‌شان به صورت تخصصی (تخصص در حوزه سیلاب، کوهستان، جاده و دوره‌های پیش‌بیمارستانی) در دسته‌های امدادی حضور پیدا کنند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: یکی از بحث‌هایی که در سازمان داوطلبان داریم، خدمات حمایتی جمعیت هلال احمر است که به واسطه مددکاران اجتماعی داوطلب، بیماران صعب‌العلاجی که تحت پوشش هیچ سازمان خدمات‌رسانی نیستند، شناسایی می‌شوند و بخشی از کمک هزینه درمانی این بیماران به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.