تسویه قریب‌الوقوع ۳۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های صنعت برق

سخنگوی صنعت برق گفت: ۳۰ هزارمیلیارد تومان از بدهی های صنعت برق به زودی تسویه خواهد شد.

به گزارش شهروند آنلاین،مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در گفت وگو با تسنیم، اظهار داشت: در راستای ماده 6 قانون حمایت از صنعت برق و پرداخت مابه التفاوت قیمت تمام شده و تکلیفی برق، دولت با پیشنهاد وزارت نیرو لایحه دو فوریتی تخصیص 30 هزار میلیارد تومان اوراق مالی را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد که دو فوریت طرح مذکوردر جلسه روز دوشنبه 13 آذر ماه مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید .

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه لایحه مذکور در قالب الحاق یک بند ب تبصره (5) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور تهیه و ارسال شده است افزود: 30 هزار میلیارد تومان از مطالبات تولیدکنندگان و پیمانکاران صنعت برق با استفاده از اوراق مالی اسلامی و اسناد خزانه به زودی تسویه خواهد شد.

او افزود: بر اساس قانون، دولت موظف است اعتبار لازم جهت پرداخت مابه‌التفاوت قیمت فروش تکلیفی انرژی برق و انشعاب آن را با قیمت تمام شده و همچنین معافیت‌های قانونی اعمال شده برای فروش برق را پیش‌بینی و به وزارت نیرو پرداخت کند .

رجبی مشهدی اظهار داشت: در صورت تصویب نهایی این لایحه توسط شورای نگهبان، وزارت نیرو بخش قابل توجهی از مطالبات تولید کنندگان برق، تامین کنندگان تجهیزات و پیمانکاران صنعت برق و نیروگاه های خصوصی را پرداخت خواهد کرد.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه پرداخت به موقع مطالبات نیروگاه‌های خصوصی بابت فروش برق نقش اساسی در حفظ آمادگی نیروگاه‌ها برای تولید برق در سال آینده خواهد داشت، افزود: امید است با تصویب نهایی طرح مذکور، نیروگاه‌های کشور بتوانند نسبت به انجام برنامه‌های تعمیرات و نیز اتمام طرح‌های توسعه‌ای خود اقدام کنند تا بتوانیم دوره اوج بار سال 1403 را نیزهمانند دو سال گذشته با تامین برق پایدار برای کلیه مشترکین پشت سر بگذاریم/ .

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.