تنها در برابر غول آلودگی!

افزایش مراجعات قلبی و تنفسی به مراکز درمانی؛خودمراقبتی کتید

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به فصل سرما و انباشت آلاینده‌های هوا و افزایش خطرات جدی برای سلامتی عموم مردم و به خصوص افراد حساس و بیماران زمینه ای قلبی، عروقی و تنفسی؛ اطلاع‌رسانی و آموزش مردم در زمینه خودمراقبتی در برابر آلاینده‌های هوا را رکنی اساسی در کاهش اثرات آن بر سلامتی دانست.

به گزارش شهروند آنلاین، حسین فرشیدی با بیان اینکه کیفیت پایین هوا یکی از عوامل خطر برای بیماری‌های حاد و مزمن تنفسی و قلبی و عروقی است، گفت: در این شرایط میزان مراجعات افراد به مراکز درمانی درمانی به دلیل مواجهه با ذرات معلق هوا در نتیجه تشدید مشکلات تنفسی و قلبی و عروقی افزایش پیدا می‌کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به فصل سرما و انباشت آلاینده‌های هوا و افزایش خطرات جدی برای سلامتی عموم مردم و به خصوص افراد حساس و بیماران زمینه‌ای قلبی، عروقی و تنفسی؛ اطلاع‌رسانی و آموزش مردم در زمینه خودمراقبتی در برابر آلاینده‌های هوا را رکنی اساسی در کاهش اثرات آن بر سلامتی دانست.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، به گفته او، افراد کمتر از ۵ سال، سالمندان بالاتر از ۶۵ سال، افراد دارای بیماری‌های تنفسی، قلبی و عروقی، آلرژی، مبتلایان به سندرم متابولیک و زنان باردار بیشتر از سایر افراد تحت تاثیر آلودگی هوا و ذرات معلق قرار دارند.

در همین راستا وزارت بهداشت، راهنمای خودمراقبتی در زمان آلودگی هوا را منتشر کرده است که برای مشاهده آن می‌توانید به پایگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه مراجعه کنید./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.