فراخوان برای تظاهرات جهانی

درخواست حماس از آزادگان جهان برای شرکت در راهپیمایی همبستگی با غزه

جنبش حماس از ملت‌های عرب، مسلمان و آزادگان جهان خواست از امروز برای اعلام همدردی با مردم مظلوم غزه تظاهرات کنند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه فلسطین الیوم، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از ملت‌های عرب، مسلمان و آزادگان جهان از جمله علمای دین، شخصیت‌های مؤثر، نهادها و مؤسسات فعال و تأثیرگذار خواست تا از امروز و روزهای آتی برای اعلام همبستگی با مردم غزه و اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی برای ورد کمک‌های بشردوستانه و پزشکی به همه بخش‌های نوار غزه و همچنین متوقف‌شدن تجاوزات آن رژیم، تظاهرات و راهپیمایی برگزار کنند.

جنبش حماس همچنین از همه آزادگان و افراد باوجدان بیدار در سراسر جهان خواست با هدف متوقف کردن تجاوز رژیم صهیونیستی و نسل‌کشی علیه کودکان و زنان و غیرنظامیان فلسطینی به فعالیت‌های مردمی‌شان در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و همبستگی با ملت فلسطین ادامه دهند.

جنبش حماس در پایان خاطرنشان کرد: “بیایید همه ما در روز جمعه و در روزهای آتی متحد شویم و همبستگی‌مان با مردم غزه و فلسطین و علیه جنایات اشغالگران را تا زمان متوقف شدن تجاوز رژیم اشغالگر قدس به جهانیان نشان دهیم.”

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس‌موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

به دنبال پایان آتش‌بس‌ موقت چهار روزه میان حماس و اسرائیل، قطر به عنوان یکی از کشورهای میانجی اعلام کرد که توافق حماس و تل‌آویو برای تمدید آتش‌بس به مدت ۴۸ ساعت حاصل شده است. حماس هم اعلام کرد که با قطر و مصر در مورد تمدید آتش‌بس بشردوستانه موقت برای ۲ روز دیگر، بر اساس همان شروط آتش‌بس قبلی به توافق رسیده است.

سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بست و همچنان در حال بمباران این منطقه است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.