گشایش قطعه نخست آزادراه شهید سلیمانی

با حضور رئیس جمهور در البرز صورت گرفت

قطعه نخست آزادراه سردار شهید قاسم سلیمانی صبح جمعه با حضور رئیس جمهور در استان البرز به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شهروند آنلاین، سید ابراهیم رئیسی صبح امروز جمعه در آغاز دومین سفر دولت مردمی به استان البرز، از طرح احداث بزرگراه شمالی کرج و نیز پروژه پل بیلقان به عنوان بزرگ‌ترین پل غرب آسیا و پیچیده‌ترین عملیات مهندسی کشور بازدید کرد و با توضیحات دست‌اندرکاران از جزئیات اجرای این طرح مطلع شد.

شهردار کرج در بازدید رئیس جمهور از طرح برگزاره شمالی شهید حاج قاسم سلیمانی و آیین گشایش این قطعه گفت: این قطعه به طول ۷.۶ کیلومتر عظیمیه کرج را به شمال غرب این کلانشهر متصل می‌کند.

مهرداد کیانی افزود: با گشایش این قطعه بخش زیادی از ترافیک شمال کلانشهر کرج روان‌سازی شده است.

او ادامه داد: تکمیل قطعه نخست آزادراه شهید سلیمانی در مدت زمان ۲۰ ماه به صورت جهادی انجام شده است .

عملیات احداث آزادراه شمالی کرج که پس شهادت سردار دلها به نام این شهید والامقام مزین شد در تیرماه سال ۱۳۹۵ آغاز شد و قرار بود سه سال بعد بهره‌برداری شود.

طول آزادراه شهید سلیمانی ۱۸ کیلومتر است که آزادراه شهید همت در شرق کرج را به آزاد راه کرج – قزوین در غرب این کلانشهر متصل می‌کند.

با تکمیل آزادراه شهید سلیمانی ۴۰ درصد ترافیک استان البرز به این آزاد راه منتقل می‌شود.

این پروژه به علل مختلف مانند کمبود اعتبار و وجود املاک معارض سه سال با تعطیلی و رکود مواجه شد تا اینکه دولت روی کار آمد.

پس از سفر فروردین ماه سال ۱۴۰۱ رئیس جمهور به استان البرز اعتبار مورد نیاز تکمیل آزادراه شهید سلیمانی حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال برآورد شد.

در این سفر ۳۵ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای تکمیل آزادراه شهید سلیمانی تصویب شد و مابقی آنها توسط مدیریت شهری کرج پرداخت خواهد شد.

مرتفع‌ترین پل خاورمیانه به ارتفاع ۱۳۶ متر و به طول ۹۰۰ متر روی رودخانه کرج در این آزادراه در حال ساخت است.

اکنون در مجموع آزادراه شهید سلیمانی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به گفته مهرداد کیانی شهردار کرج این پروژه با حمایت دولت سیزدهم تا شهریورماه سال ۱۴۰۳ به طور کامل تکمیل و زیربار ترافیک می‌رود./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.