وضعیت آخرالزمانی در غزه

گزارشگر ویژه سازمان ملل:عملیات اسرائیل در غزه جنایتکارانه است

فرانچسکا آلبانز با اشاره به این که حمله رژیم صهیونیستی بین پانزده تا بیست هزار قربانی و بیش از چهل هزار زخمی برجا گذاشته است، گفت: وضعیت در نوار غزه آخرالزمانی است.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین درباره وضعیت فاجعه‌بار در غزه هشدار داد و گفت: عملیات اسرائیل در غزه جنایتکارانه است.

فرانچسکا آلبانز، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در اراضی اشغالی فلسطین درباره محتوای گزارش اخیر رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ درباره وخامت اوضاع در نوار غزه گفت: هم‌اکنون هیچکسی نمی‌تواند به بهبود شرایط کمک کند، چرا که وضعیت بسیار فاجعه‌بار است. دبیر کل سازمان ملل متحد نیز حدود دو ماه پیش و در جریان عملیات خشونت‌بار اسرائیل در نوار غزه پیام مشابهی ارسال کرد. باید این را در نظر گرفت که نوار غزه حتی پیش از حمله هفتم اکتبر نیز با بحران انسانی مواجه بود، چرا که از شانزده سال پیش تحت محاصره بود و تاکنون پنج جنگ را پشت سر گذاشته است.

او تاکید کرد: بعد از دو ماه بمباران خشونت‌بار غزه که بیش از شصت درصد زیرساخت‌های غیرنظامی را از بین برده و بین پانزده تا بیست هزار قربانی گرفته و به زخمی شدن بیش از چهل هزار نفر منجر شده و در حالی که بیمارستان‌های این منطقه دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستند، وضعیت در نوار غزه آخرالزمانی شده است.

آلبانز با اشاره به اینکه عملیات اسرائیل در غزه جنایتکارانه است، از جامعه بین‌المللی خواست به مسئولیت خود در این زمینه عمل کند./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.