عبور ایران از مگابیت بر ثانیه

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت در ایران در حال رسیدن به گیگابیت بر ثانیه است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که سرعت اینترنت در ایران در حال رسیدن به گیگابیت بر ثانیه است، گفت: همه مسائل اقتصادی و اجتماعی به سرعت اینترنت گره خورده است.

به گزارش شهروند آنلاین، عیسی زارع‌پور اظهار کرد: زمانی در دهه 80 با سرعت‌های کیلوبایت بر ثانیه از اینترنت استفاده می‌کردیم و بالاترین مقدار آن 512 کیلوبیت بر ثانیه بود.

او با بیان اینکه امروز سرعت دانلود در طرح فیبر نوری چهارباغ به933 مگابیت بر ثانیه رسیده است، گفت: سرعت اینترنت در کابل نوری 80 برابر سرعت قبلی است و یک انقلاب در مسیر ارتباطات و اطلاعات کشور محسوب می‌شود.

زارع پور تاکید کرد: یکی از پروژه‌های مهم دولت همین کابل نوری و اینترنت پرسرعت است که باید تا پایان دولت سیزدهم استفاده همه شهرها از این امکان فراهم شود.

این مسئول گفت: امروز در جهان روی سرعت میلیون‌ها برابر فعلی آزمایش می‌شود و عمر سیم‌های مسی به پایان رسیده است، چراکه سرعت اینترنت بر بستر سیم مسی حداکثر 16 مگابیت بر ثانیه است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه کابل نوری دارای سرعت نامحدودی است، ادامه داد: با توسعه کابل نوری تا نیم قرن آینده از طرف شرکت مخابرات در هیچ شهری برای احداث اینترنت حفاری صورت نخواهد گرفت.

زارع پور خاطرنشان کرد: ما در کنار شرکت مخابرات به 9 شرکت دیگر مجوز دادیم و هم اکنون تعداد اپراتورهای کشور به 10 اپراتور رسیده تا توسعه این اقدامات برای مردم تسریع شود.

او یادآور شد: امروز همه مسائل اجتماعی و اقتصادی به سرعت اینترنت گره خورده و باید تا سه تا چهار ماه آینده همه مردم طعم شیرین استفاده از این فناوری را بچشند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.