بی‌شرمانه آمریکا در شورای امنیت؛وتوی رئیس ناتو!

بسته خبری صبحگاهی ویژه تحولات غزه

شکست شورای امنیت برای آتش‌بس فوری در غزه در پی وتوی آمریکا، تداوم حملات رژیم صهیونیستی به مناطق غیرنظامی و مسکونی در غزه و ضربات کاری مقاومت فلسطین به صهیونیست‌ها در نبرد میدانی از مهم‌ترین تحولات فلسطین اشغالی به شمار می‌رود.

به گزارش شهروند آنلاین، در شصت و چهارمین روز عملیات طوفان الاقصی حملات رژیم صهیونیستی به مناطق غیرنظامی و منازل مسکونی در نوار غزه ادامه دارد و در جدیدترین  دور این تجاوزات، رژیم صهیونیستی یک باب منزل را در اردوگاه خان‌یونس بمباران کرد که در پی آن 13 نفر شهید و چندین نفر دیگر هم زخمی شدند.

این در حالی است که ضربات کوبنده مقاومت به ارتش رژیم صهیونیستی در میدان نبرد ادامه دارد  که بنا بر اعلام  ابوعبیده سخنگوی گردان‎های قسام شاخه نظامی حماس،  مقاومت اسلامی فلسطین در 24 ساعت گذشته 21 خودروی زرهی اشغالگران اسرائیلی را در محورهای مختلف نبرد در نوار غزه به طور کلی یا جزئی منهدم کرده است.

از سوی دیگر نشست شورای امنیت سازمان ملل برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه در پی وتوی آمریکا به شکست انجامید.

جنبش حماس وتوی این پیش‌نویس توسط آمریکا را اقدامی غیراخلاقی و غیرانسانی و  مشارکت مستقیم در تداوم کشتار مردم فلسطین دانست.

صهیونیست‌ها: حماس همچنان حمله می‌کند

رسانه‌های رژیم اسرائیل در تحلیل خود از تحولات جنگ علیه غزه گزارش می‌دهند که علی رغم گذشت 64 روز از جنگ و درگیری‌های شدید در خان‌یونس، حماس همچنان می‌تواند دست به حمله بزند.

گفتنی است مقاومت فلسطین در غزه شب  گذشته از شمال نوار غزه که بنا به ادعای صهیونیست‌ها در محاصره ارتش متجاوز اسرائیل است، به سمت تل‌آویو ده‌ها موشک شلیک کرد که تعجب ناظران را در پی داشت و صهیونیست‌ها را ترس فرا گرفت.

5 شهید در بمباران جنوب غزه

رسانه‌های فلسطینی گزارش می‌دهند که در بمباران جنوب شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه پنج نفر شهید و شماری نیز زخمی شده‌اند.

لشکر 98 ارتش اسرائیل در خان‌یونس 80 تن از عناصر خود را از دست داده است

رسانه‌های رژیم اسرائیل گزارش دادند، نظامیانی که در محور خان‌یونس ورود کرده و می‌جنگند، عضو لشکر 98 ارتش این رژیم هستند و تا این لحظه 80 نظامی را از دست داده‌اند.

درگیری مبارزان فلسطینی با نظامیان اسرائیلی در نابلس

منابع محلی فلسطینی گزارش دادند که صدای انفجارها داخل شهرک قدیمی در نابلس همزمان با یورش نیروهای اشغالگر به این شهر شنیده شده است.

نظامیان اشغالگر اسرائیلی بامداد امروز از منطقه «الطور» به شهر نابلس یورش بردند.

برخی منابع خبری از درگیری مسلحانه جوانان فلسطینی با نظامیان اشغالگر در شهر نابلس خبر می‌دهند.

رژیم صهیونیستی حملات شدید به مناطق مختلف غزه را ازسرگرفت

منابع خبری گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی حملات شدید و گسترده خود را به مناطق مختلف در شهرهای نوار غزه از سرگرفته‌اند.

المنار لبنان از حملات هوایی جنگنده‌های صهیونیستی و نیز حملات توپخانه‌ای شدید این رژیم به شرق شهر غزه خبر داد.

صدای آژیر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه فعال شد

منابع محلی فلسطینی گزارش دادند که صدای آژیر بار دیگر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه به صدا در آمده است.

شلیک 5 راکت از خاک لبنان به منطقه «المالکیه» در شمال فلسطین اشغالی

منابع خبری از شلیک چندین راکت از خاک لبنان به منطقه «المالکیه» در مرز لبنان با فلسطین اشغالی خبر دادند.

در پی این حمله صدای آژیر در این منطقه به صدا درآمد و رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که شلیک 5 راکت از خاک لبنان را رهگیری کرده‌اند.

یورش نظامیان اشغالگر اسرائیلی به جنین، اریحا و نابلس در کرانه باختری

نیروهای اشغالگر اسرائیلی به شهرک «کفرراعی» در جنوب غرب جنین یورش بردند و منزل یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین را در این شهرک محاصره کردند.

نظامیان صهیونیست همچنین به اردوگاه «عقبه جبر» در اریحا در شرق کرانه باختری حمله کردند و چندین منازل را در محله النابلسی در مرکز این اردوگاه به محاصره خود در آوردند.

منابع فلسطینی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر با جوانان فلسطینی درگیر شدند و مبارزان فلسطینی نیروهای اشغالگر را با بمب‌های دست‌ساز هدف قرار دادند.

نظامیان صهیونیست همچنین به شهر «نابلس» در شمال کرانه باختری یورش بردند.

مرکز نظامی«متات» رژیم صهیونیستی زیر آتش مقاومت قرار گرفت

مقاومت اسلامی لبنان پادگان نظامی «متات» رژیم صهیونیستی در مرز لبنان با فلسطین اشغالی را هدف قرار داد و بخشی از آن را منهدم کرد.

مقاومت اسلامی لبنان همچنین ویدیویی را منتشر کرد که در آن چندین مرکز نظامی صهیونیست‌ها در مرز لبنان با فلسطین اشغالی را هدف حملات خود قرار داده است.

درگیری شدید بین مقاومت فلسطین با نظامیان صهیونیست در مرکز نوار غزه

منابع محلی فلسطینی از درگیری شدید بین رزمندگان مقاومت فلسطین با نظامیان صهیونیست در غرب خیابان «صلاح الدین» در مرکز نوار غزه خبر می‌دهند.

بمباران اطراف دو بیمارستان در غزه

جنگنده‌های صهیونیستی اطراف بیمارستان اروپایی در استان خان‌یونس و نیز اطراف بیمارستان کویتی در شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند.

واکنش تشکیلات خودگردان به وتوی آمریکا علیه قطعنامه شورای امنیت درباره غزه

نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد: ناکامی شورای امنیت در تصویب پیش‌نویس قطعنامه برای توقف تجاوز علیه غزه، لکه ننگ و توهینی به آزادگان جهان و زیرپاگذاشتن و نقض ارزش‌هاست.

نخست‌وزیر تشکیلات خوگردان فلسطین افزود: استفاده آمریکا از حق وتو، دروغ  نگرانی از جان غیرنظامیان را برملا و مجوز جدیدی برای اسرائیل در ادامه کشتار و آوارگی فراهم می‌کند.

حماس: وتوی قطعنامه شورای امنیت توسط آمریکا، مشارکت مستقیم در کشتار ملت فلسطین است

«عزت الرشق » عضو دفتر سیاسی جنبش حماس اقدام آمریکا در وتوی پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت که خواستار آتش‌بس در غزه شده بود را به شدت محکوم کرد.

او افزود: وتوی آمریکا علیه پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت که خواستار آتش‌بس در غزه است، موضعی غیراخلاقی و غیرانسانی است.

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد،  مانع تراشی واشنگتن در صدور قطعنامه برای توقف جنگ، مشارکت مستقیم با اشغالگران در کشتار ملت فلسطین و ارتکاب جنایات بیشتر در پاکسازی قومی است.

حزب‌الله لبنان مرکز نظامی«رامیه» در شمال فلسطین اشغالی را هدف قرار داد

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای از حمله به مرکز نظامی «رامیه» رژیم صهیونیستی با سلاح مناسب خبر داد.

در بیانیه مقاومت اسلامی لبنان آمده است: مجاهدین مقاومت اسلامی ساعت 23 روز جمعه 8/12/2023 در حمایت از مردم پایدار فلسطین در نوار غزه و در حمایت از مقاومت دلیرانه و شرافتمندانه شان، مرکز «رامیه» را با سلاح‌های مناسب هدف قرار دادند که مستقیم به اهداف مورد نظر اصابت کرد و در پی آن چندین نفر به هلاکت رسیده و زخمی شدند.

واکنش عفو بین‌الملل به اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه شورای امنیت برای آتش‌بس در غزه

عفو بین‌الملل سازمان ملل با انتقاد از اقدام آمریکا در به شکست کشاندن پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت در برقراری آتش‌بس در غزه  تاکید کرد: وتوی قطعنامه آتش‌بس توسط آمریکا، بی‌توجهی ظالمانه به رنج غیرنظامیان در نوار غزه است.

هدف قرار دادن خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی توسط مقاومت فلسطین

گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ویدیویی جدید صحنه‌هایی از هدف قرار دادن خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی در نبرد با مقاومت فلسطین در شهر غزه را منتشر کرد.

القدس در بیانیه جدید خود اعلام کرد که تجمع نظامیان صهیونیست در اردوگاه جبالیا را با خمپاره و یک دستگاه نفربر زرهی رژیم صهیونیستی را با آرپی جی (RPG) هدف قرار داده است.

گردان القدس همچنین اعلام کرد که از عصر روز جمعه، 9 دستگاه خودروی نظامی، دو نفربر زرهی و یک بولدوزر رژیم صهیونیستی را در محورهای درگیری در شمال غزه، دیرالبلح و خان یونس هدف قرار داده است.

نماینده روسیه: آمریکا با وتوی قطعنامه آتش‌بس در غزه حکم به کشتار غیرنظامیان داد

نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل با انتقاد از اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای آتش‌بس انسانی در غزه گفت: آمریکا باز هم مانع آتش‌بس در غزه شد و ممانعت از آتش‌بس یعنی حکم اعدام آمریکا برای هزاران و شاید ده‌ها هزار فلسطینی.

نماینده چین: برای آمریکا متاسفیم

نماینده چین در شورای امنیت گفت: ما متاسفیم که ایالات متحده از وتوی خود علیه قطعنامه‌ای که خواستار آتش‌بس در غزه با وجود ادامه کشتار در آنجاست، استفاده کرد.

آمریکا قطعنامه شورای امنیت برای آتش‌بس در غزه را وتو کرد

شورای امنیت سازمان ملل برای دومین بار و در پی وتوی آمریکا، در تصویب پیش‌نویس قطعنامه آتش‌بس انسانی در غزه ناکام ماند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت تاکید کرد که واشنگتن از درخواست‌ها برای آتش‌بس فوری انسان‌دوستانه در غزه حمایت نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، بریتانیا به پیش‌نویس این قطعنامه رای ممتنع داد و سایر اعضای شورا به این قطعنامه رای مثبت دادند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.