«خرج» آمریکایی در «مرکاوا»های صهیونی!

طبق گزارش روز شنبه (امروز) رویترز، رئیس‌جمهور آمریکا با ارسال یک نامه به کنگره، موافقت این نهاد قانونگذاری با ارسال گلوله‌های ویژه برای تانک‌های مرکاوای ارتش رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

به گزارش شهروند آنلاین، به رغم درخواست‌های افکار عمومی در کشورهای مختلف جهان برای فشار بر اسرائیل درباره جنگ غزه، جو بایدن به ادامه حمایت‌های نظامی از صهیونیست‌ها اصرار دارد.

خبرگزاری «رویترز» بامداد روز شنبه (امروز) گزارشی به نقل از چهار منبع مطلع منتشر کرد که موضوع آن، نامه بایدن به کنگره درباره تانک‌های مرکاوای اسرائیل است.

بنا بر گفته این منابع رئیس‌ جمهور آمریکا در نامه به کنگره خواستار موافقت نهاد قانونگذاری این کشور با فروش ۴۵۰۰۰ گلوله برای تانک‌های مرکاوای اسرائیل به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار است.

نامه بایدن به کنگره در شرایطی  ارسال شده که آمریکا به رغم فشارهای رو به افزایش افکار عمومی در این کشور و دیگر کشورهای جهان، به حمایت نظامی واشنگتن از تل‌آویو در جنگ علیه غزه ادامه دارد.

به گفته یک مقام کنونی و یک مقام سابق آمریکایی، درخواست بایدن در دو کمیته روابط خارجی مجلس سنا و همچنین مجلس نمایندگان این کشور در حال بررسی است.

به گزارش رویترز، به رغم ابراز نگرانی گروه‌های حقوق بشری درباره استفاده از تسلیحات آمریکایی در جنگ غزه، وزارت خارجه آمریکا کمیته‌های کنگره را برای تایید هر چه زودتر ارسال گلوله‌ برای تانک‌های مرکاوا تحت فشار قرار داده است.

رسانه‌ای شدن اصرار بایدن به دادن گلوله‌های جنگی تانک مرکاوا در شرایطی انجام شده که اخیرا استعفای «جاش پل» از وزارت خارجه این کشور در اعتراض به حمایت‌های تسلیحاتی کورکورانه آمریکا از اسرائیل خبرساز شد.

بنا بر گزارش امروز خبرگزاری رویترز، دو مقام آمریکایی گفتند که دولت این کشور همچنین در حال بررسی استفاده از مقامات اضطراری قانون کنترل صادرات تسلیحات است تا بدون نیاز به دریافت مجوز کنگره، به اسرائیل ۱۳۰۰۰ گلوله از ۴۵۰۰۰ گلوله تانک مرکاوا بدهد.

این مقام‌های آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، البته خبر دادند که دولت جو بایدن هنوز درباره استناد به این قانون به منظور دور زدن کنگره در رابطه با گلوله‌های تانک، تصمیم‌گیری نهایی نکرده است./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.