بررسی روش‌های کمک‌های بشردوستانه به غزه

مدیر بخش منطقه‌ای فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های هلال‌احمر در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در بیروت در نامه‌ای به ایران پاسخ داد

مدیر بخش منطقه‌ای فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال‌احمر در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در بیروت، در پاسخ به نامه‌ای روش‌های کمک‌های بشردوستانه به غزه را بررسی کرد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ متن این نامه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

جناب آقای دکتر پیرحسین کولیوند؛

رئیس محترم جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال‌احمر از تلاش‌های مستمر و ارزشمند جنابعالی؛ به عنوان رهبر و رئیس جمعیت، ملی کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران و به خصوص مردم بخشنده جمهوری اسلامی ایران جهت بسیج و آماده‌سازی کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز شامل سه بیمارستان سیار، تیم‌های پزشکی، بیش از ۱۰ هزار تن تجهیزات‌پزشکی، دارو، پتو، چادر، اقلام معیشتی و بسته‌های غذایی برای مردم آسیب‌دیده غزه بسیار تشکر و قدردانی می‌کنیم.

دفتر نمایندگی فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در ایران و کارکنان دفتر منطقه‌ای به طور مستمر و مداوم با تیم‌های ما در قاهره، رام‌الله، دوبی و ژنو در ارتباط و هماهنگی هستند. همچنین با روسای دو جمعیت هلال احمر مصر و فلسطین در حال مذاکره مستمر هستیم.

پاسخ ذیل از سوی ما، در ارتباط با نامه‌ای است که مورخ ۷ دسامبر ۲۰۲۳ از دبیرکل فدراسیون بین‌المللی جمعیتهای صلیب سرخ و هلال احمر دریافت کردید.

نظام و ساختارهای عملیاتی ما در مکان‌های مختلف برای یافتن موثرترین و کارآمدترین راه‌ها برای ارسال کمک‌های بشردوستانه از جمعیت ملی شما در همکاری نزدیک با جمعیت هلال احمر مصر است. ما در حال بررسی روش‌ها و راهکارهای مختلف هستیم:

یا از طریق دریا یا به صورت هوایی

روش‌های دیگر

( مستقیماً از ایران به مصر یا از طریق مرکز لجستیک فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر در دوبی به مصر)

در زمان مناسب، در خصوص مذاکرات و پیشرفت‌ها اطلاعات به روز را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

مجدداً از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای کمک‌های بشردوستانه قابل توجه و حمایت به موقع از جمعیت‌های ملی مختلف در منطقه منا بسیار سپاسگزاریم.

با احترام،

دکتر حسام الشرقاوی

مدیر بخش منطقه‌ای فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر

در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) در بیروت»/

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.