پروژه‌های عمرانی دولت قبل سیاسی بود، نه مهندسی

معاون رئیس جمهور:دولتمردان سابق آمار را بدون غرض بیان کنند

معاون اجرائی رئیس جمهور با بیان اینکه در پروژه‌های عمرانی دولت قبل، خیلی منطق فنی و مهندسی دخیل نبود و بعضا سیاسی تعریف شده بودند، گفت: بنا نداریم زحمات دولت‌های قبل را نفی کنیم اما از آنها خواهش داریم که در بیان اعداد و ارقام صادقانه و بدون غرض کار کنند و با ادبیات فنی و مهندسی در مورد پروژه‌ها صحبت شود.

به گزارش شهروند آنلاین،«محسن منصوری» معاون اجرائی رئیس جمهور در گفت و گو با ایرنا، در واکنش به مصادره کردن پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده در دولت سیزدهم توسط دولت قبل، تصریح کرد: اطلاعات تمامی پروژه‌ها با جزئیات روشن است و اعداد و ارقام پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها و اعتبارات موضوعی نیست که کسی بتواند آن را کتمان کند. هر پروژه یک جدول زمان‌بندی اجرایی دارد و مشخص است که تا چه زمان، به چه میزان پیشرفت داشته و چقد اعتبار هزینه شده است.

او در ادامه بیان کرد: میزان پیشرفت فیزیکی بیمارستان شهید سلیمانی شهرستان فردیس در دولت قبل مشخص بود ولی این پروژه در این دولت تکمیل و بهره‌برداری رسید. همچنین متروی پرند بعد از ۱۳، ۱۴ سال در این دولت به بهره‌برداری رسید.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شاهد بداخلاقی‌هایی در حوزه رسانه هستیم، خاطرنشان کرد: در فرودگاه سقز برخی اعداد و ارقامی را بیان کردند که درست نبود. اکنون در فرودگاه سقز هفته‌ای دو پرواز انجام می‌شود. بهترین شاخص برای ارزیابی پروژه‌ها، واقعی بودن آمار و ارقام است.

معاون اجرائی رئیس جمهور گفت: در پروژه‌های عمرانی دولت قبل، خیلی منطق فنی و مهندسی دخیل نبود و بعضا سیاسی تعریف شده بودند.

او افزود: به گفته سازمان برنامه و بودجه حدود ۶۰ هزار پروژه نیمه‌تمام در کشور داریم و این عدد فقط مختص به پروژه‌هایی است که دولت متولی آن است و اگر پروژه‌های دهیاری، شهرداری و مجموعه‌های غیرانتفاعی را محاسبه کنیم عدد پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور بیش از این است. حدود ۹ هزار همت برای تکمیل این پروژه‌ها منابع مورد نیاز است که دولت برای تامین مالی این پروژه‌ها فکرهای اساسی کرده است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.