صدای نتانیاهو از حنجره بایدن شنیده می‌شود!

بسته خبری صبحگاهی ویژه تحولات غزه

ارتش رژیم صهیونیستی در شصت و هفتمین روز طوفان الاقصی به تجاوزات و جنایات خود علیه مردم نوار غزه با بمباران رفح در جنوب این منطقه ادامه داد، رزمندگان مقاومت هم در یک نبرد نابرابر به ضربات کوبنده خود به متجاوزان ادامه می‌دهند.

به گزارش شهروند آنلاین، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی، اولین دقایق بامداد سه‌شنبه در شصت و هفتمین روز طوفان الاقصی، مناطقی از جمله رفح در جنوب نوار غزه را بمباران کردند.

همزمان با تجاوزات مستمر ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شراره مقاومت در کرانه باختری اشغالی هم شعله‌ورتر می شود به طوری که اشغالگران برای سرکوب هرگونه مقاومت، در تمام ساعات شبانه‌روز به این مناطق حمله‌ور می‌شوند.

به گفته منابع فلسطینی، نظامیان رژیم صهیونیستی در اولین دقایق بامداد سه شنبه به روستای دیرالحطب در شرق نابلس واقع در کرانه باختری یورش بردند.

این در حالی است که گروه‌های مقاومت و در راس آنها گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش حماس و سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در یک جنگ نابرابر، اما با تکیه بر ایمان و اراده راسخ همچنان به نبرد با اشغالگران و ضربات محکم به آنها ادامه می‌دهند.

سرایاالقدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که رزمندگانش با همکاری گردانهای قسام توانستند پس از درگیری با یک یگان ارتش رژیم صهیونیستی در الفالوجا در شمال غزه، شماری از آنها را به هلاکت برسانند یا زخمی کنند.

شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی همچنین اعلام کرد که یک نفربرزرهی و یک دستگاه تانک ارتش رژیم صهیونیستی را در محور الزیتون در شرق غزه با راکت تاندوم هدف قرار داده است.

سرایاالقدس در ادامه اعلام کرد که موفق شده یک یگان ارتش رژیم صهیونیستی را پس از منفجر کردن منزل بمب‌گذاری شده که نظامیان رژیم در آن سنگر گرفته بودند، هدف قرار دهد که در نتیجه شماری از نظامیان دشمن کشته و یا زخمی شدند.

محاصره بیمارستان‌ها در جنین

منابع محلی فلسطینی گزارش دادند، نیروهای اشغالگر اسرائیلی به محاصره بیمارستان‌های ابن سینا، الرازی و بیمارستان دولتی جنین ادامه می‌دهند.

الجزیره گزارش داد که  صدای انفجار در اردوگاه جنین همزمان با پرواز پهپاد رژیم صهیونیستی در ارتفاع پایین به صدا درآمده است.

درگیری نزدیک بیمارستان رازی در جنین

الجزیره از درگیری شدید بین مبارزان فلسطینی با نظامیان صهیونیست نزدیک بیمارستان «الرازی» در جنین خبر داد.

این شبکه همچنین از شنیده شدن صدای چندین رشته انفجار قوی و تبادل آتش گسترده در جریان یورش نیروهای اشغالگر به اطراف اردوگاه جنین خبر داد.

نظامیان صهیونیست 55  فلسطینی را در رام‌الله ربودند

نیروهای اشغالگر صهیونیستی، 55 فلسطینی از جمله 15 جوان، سه زن و چندین نوجوان را در شهرک «سلواد» واقع در شمال شرق رام‌الله ربودند.

حمله پهپادی رژیم صهیونیستی به جنین

منابع خبری گزارش دادند که یک فروند پهپاد اسرائیلی به گروهی از فلسطینی‌ها در مرکز جنین حمله کرده که خبرهای اولیه از شهادت سه فلسطینی در این حمله حکایت دارد.

هلاکت یک افسر دیگر صهیونیست در درگیری‌های شمال غزه

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به کشته شدن یک افسر دیگر این رژیم در نبرد با مقاومت در نوار غزه اذعان کرد.

به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، این افسر اسرائیلی حدود سه هفته پیش در درگیری های شمال نوار غزه زخمی شده بود و بر اثر شدت جراحات وارده کشته شده است. در این درگیری ها سه نظامی دیگر صهیونیست نیز زخمی شدند.

20شهید در بمباران منازل مسکونی در  رفح

منابع بیمارستانی اعلام کردند که در بمباران صبح امروز به چندین باب منزل مسکونی در رفح واقع درجنوب نوار غزه 20 فلسطینی شهید شدند.

در حمله توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به خان‌یونس واقع در جنوب نوار غزه دو فلسطینی شهید و چندین نفر دیگر زخمی شدند.

مخالفت مجدد آمریکا با توقف جنگ غزه/ بایدن: به حمایت تسلیحاتی از  اسرائیل تا نابودی حماس ادامه خواهیم داد!

جوبایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: ساعات طولانی با قطری‌ها و مصری‌ها و اسرائیلی‌ها در خصوص تضمین آزادی گروگان‌ها گفت‌وگو کردم.همچنان به تجهیز اسرائیل به سلاح تا نابودی حماس ادامه خواهیم داد و برای بازگرداندن گروگانها تلاش خواهیم کرد.افزایش پدیده یهودی ستیزی(انزجار از صهیونیسم) در دانشگاههای آمریکایی نفرت انگیز است!

حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به شمال و جنوب نوار غزه

ارتش رژیم صهیونیستی شهرک جبالیا در شمال نوار غزه و شهر خان یونس در جنوب نواز غزه را با توپخانه گلوله‌باران کرد.

آتش‌سوزی در یک کشتی در نزدیکی باب المندب و توصیه انگلیس به کشتی‌ها

نیروی دریایی انگلیس اعلام کرد : به تمام کشتی‌هایی که از باب المندب در مقابل یمن عبور می‌کنند، توصیه می‌کنیم که محتاط باشند.

اداره عملیات تجارت دریایی انگلیس نیز اعلام کرد: آتش‌سوزی در روی عرشه یک کشتی در نزدیکی باب المندب رخ داده است.

بیانیه مهم نیروهای مسلح یمن تا ساعاتی دیگر

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن از بیانیه مهمی خبر داد که طی ساعات آینده اعلام خواهد شد.

بامداد امروز سه‌شنبه منابع خبری از اقدام ارتش یمن در جلوگیری از  عبور یک کشتی تجاری به مقصد فلسطین اشغالی خبر داده بودند.

حملات سنگین جنگنده‌های اسرائیلی به مناطق مختلف نوار غزه

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز سه‌شنبه مناطق مرکزی نوار غزه را به شدت بمباران کردند.

کاخ سفید: طرحی برای استقرار نظامیان آمریکایی در مرز لبنان و فلسطین اشغالی وجود ندارد

یک مقام کاخ سفید اعلام کرد: گزارشها مبنی بر طرحهایی برای استقرار نظامیان آمریکایی در مرز لبنان و فلسطین اشغالی، صحت ندارد.

اقدام جدید ارتش یمن علیه منافع رژیم صهیونیستی/ جلوگیری از عبور یک کشتی دیگر به سمت فلسطین اشغالی

منابع خبری گزارش دادند، نیروهای مسلح یمن یک کشتی دیگر را که به سمت بندر اسرائیلی در حرکت بود، مجبور کردند از دریای سرخ عبور نکند.

انگلیس هم اعلام کرد که گزارشی مبنی بر وقوع حادثه در باب المندب در نزدیکی شهر المخا در غرب یمن دریافت کرده است.

حماس: هرگونه توافق برای مبادله اسیران مشروط به توقف جنگ و تجاوزات دشمن است

اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس در واکنش به خبرسازی رسانه‌های عبری مبنی بر احتمال دستیابی به توافق جدید برای مبادله اسیران گفت: موضع حماس کاملا روشن است، اینکه تا پیش از توقف کامل تجاوزات دشمن به نوار غزه، هیچ توافقی برای مبادله اسیران در کار نخواهد بود.اشغالگران تلاش می‌کنند که با هدف کاهش فشار خانواده‌های اسیران صهیونیست بر خود و خرید زمان و مصرف داخلی ادعا کنند که مذاکراتی در زمینه مبادله در جریان است.نتانیاهو و کابینه‌اش مسئولیت عواقب انتشار خبرهای نادرست درباره ازسرگیری مذاکرات را برعهده دارند، خون ملت فلسطین قابل معامله و هدر رفتن نیست و نمی‌توان آن را بازیچه خود قرار داد.اجازه نمی‌دهیم که نتانیاهو با خون ملت فلسطین بخواهد از بحرانهای داخلی خود به ویژه بحرانش با خانواده‌های اسیران صهیونیست فرار کند.

شهادت دو فلسطینی در رفح

منابع خبری از شهادت دستکم دو فلسطینی در پی بمباران منزلشان در محله السلام شهر رفح در جنوب نوار غزه خبر دادند.

تظاهرات گسترده مردمی در دانمارک در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت تجاوزات اسرائیل

شماری از مردم دانمارک با برگزاری تظاهراتی بر مخالفت خود با تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به نوار غزه و حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین در این منطقه تاکید کردند.

یورش نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری/ زخمی شدن یک جوان فلسطینی در بیت لحم

منابع خبری از یورش نظامیان رژیم صهیونیستی به شهرک الخضر در جنوب بیت لحم واقع در کرانه باختری اشغالی خبر  دادند.

به گفته این منابع، یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله متجاوزان صهیونیست زخمی شده است.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین با یورش به مناطقی در الخلیل به صورت ناگهانی به منازل مردم حمله ور شده و چند خودروی آنها را هم به سرقت بردند.

به صدا درآمدن آژیر خطر در مناطق صهیونیست نشین همجوار غزه و لبنان

آژیر خطر در منطقه اشغالی الجلیل الاعلی درشمال فلسطین اشغالی در مرز با لبنان به صدا درآمد.

منابع عبری همچنین از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک صهیونیست نشین نتیف هعسراه در مجاورت نوار غزه خبر دادند.

هلاکت یک نظامی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی و افزایش تلفات نظامی این رژیم

ارتش رژیم صهیونیستی از افزایش آمار تلفات خود به 434 نفر از زمان آغاز جنگ علیه غزه پس از کشته شدن یک نظامی دیگر خبر داد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.