ارزش فروش شرکت‌های دانش‌بنیان به 435 هزار میلیارد تومان رسید

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ارزش فروش شرکت‌های دانش‌بنیان به 435 هزار میلیارد تومان رسید.

‌‌‌‌‌به گزارش شهروند آنلاین، امروز رویداد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه حمل و نقل و همچنین امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین شرکت‌های دانش‌بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری و وزارت راه وشهرسازی با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاون علمی و فناوری و مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی در محل این صندوق برگزار شد.

در این رویداد دانش‌بنیان، سیاوش ملکی‌فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق بر اساس مصوبه مجلس در سال 89 و با سرمایه 3 هزار میلیارد تومان راه‌اندازی شد و در حال حاضر ارزش فروش شرکت‌های دانش‌بنیان به 435 هزار میلیارد تومان و ارزش صادرات محصولات دانش‌بنیان ایرانی به یک میلیارد دلار می‌‌رسد.

او گفت: 266 هزار نفر در کشور در شرکت‌های دانش‌بنیان مشغول فعالیت هستند و ما با صندوقی با سرمایه 3 هزار میلیارد تومانی توانسته‌ایم 78 خدمت مختلف از جمله تسهیلات، ضمانت سرمایه‌گذاری و سایر خدمات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به این شرکت‌ها به ارزش بیش از 47 هزار میلیارد تومان ارائه کنیم.

ملکی‌فر گفت: هدف نهایی افزایش سهم دانش‌بنیان از اقتصاد کشور است و تاکنون 41 رویداد در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان در رشته‌های مختلف غذایی، حمل و نقل، صنعت هوایی و سایر زمینه‌ها برگزار شده و ارزش تفاهم‌نامه‌های منعقدشده به 5 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

به گفته او؛ نمایشگاهی از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در این ساختمان برگزار شده و شرکت‌های دانش‌بنیان جدیدترین محصولات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ارائه می‌کنند./فارس

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.