رأی دیوان عدالت اداری برای انفصال از خدمت یکساله معاون آموزش و پرورش

سرپرست دفتر حقوقی وزارت آموزش‌وپرورش درباره رأی دیوان عدالت اداری برای انفصال از خدمت یک ساله صادق ستاری‌فرد؛ معاون وزارت آموزش‌وپرورش توضیحاتی داد.

به گزارش شهروند آنلاین، دیوان عدالت اداری اخیراً با صدور یک رأی به انفصال از خدمت یک ساله صادق ستاری‌فرد؛ معاون وزارت آموزش و پرورش حکم داده است.

دلیل این موضوع مربوط به شکایت تعدادی از معلمان مأمور به مدارس خارج از کشور است که نسبت به عدم پرداخت بخشی از حق مأموریت خود شکایت داشتند.

در همین ارتباط،  امید رضاوند؛ سرپرست دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با تسنیم درباره رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر انفصال از خدمت یک ساله صادق ستاری‌فرد گفت: آرای دیوان عدالت اداری ضمانت اجرا دارد و در صورت عدم اجرا بحث استنکاف از اجرای رأی مطرح شده و اگر این استنکاف برای شعبه دیوان عدالت محرز شود می‌تواند تقاضای انفصال از خدمت کارمند دولت را داشته باشد و در پرونده آقای ستاری‌فرد این اتفاق افتاده است.

او افزود: اما برای رأی صادر شده از یک سو تقاضای اعمال ماده 74 قانون دیوان عدالت اداری را داشتیم، ماده 74 اشاره می‌کند: «چنانچه قاضی شعبه بدوی صادرکننده رای پی به اشتباه خود ببرد و پرونده به هر علتی به شعبه تجدید نظر نرفته باشد، با ذکر دلیل پرونده را از طریق رئیس دیوان به شعبه تجدید نظر ارسال می‌کند. شعبه یاد شده با توجه به دلیل ابرازی و در صورت وارد دانستن اشتباه، رای صادر شده را نقض می‌‌کند و هرگاه رای صادره به صورت قرار باشد پرونده را جهت ادامه رسیدگی به شعبه بدوی اعاده و در غیر این صورت اقدام به رسیدگی ماهوی می‌کند».

سرپرست دفتر حقوقی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه آقای ستاری‌فرد در زمانی که معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بود با وجود ایراداتی که به رأی صادر شده دیوان عدالت اداری وجود داشت، دستور به اقدام داد و مستنداتی در این باره وجود دارد که به میزان اختیارات خود، دستور به اقدام داده است؛ بر همین اساس تقاضای اعاده دادرسی مبتنی بر بند«ج ماده 98» قانون دیوان عدالت اداری داشتیم که امیدواریم نتیجه مورد نظر حاصل شود و رأی صادره طی روزهای آینده نقض خواهد شد.

رضاوند با اشاره به اینکه پرداخت حق مأموریت معلمان مأمور به خارج از کشور حدود 1000 میلیارد تومان بار مالی برای آموزش و پرورش به همراه دارد، گفت: این پرونده 500 نفر شاکی دارد که اگر به طور میانگین به هر کدام دو میلیارد تومان پرداخت شود حدود هزار میلیارد تومان نیاز است، بنابراین موضوعی نیست که وزیر آموزش و پرورش بتواند به شکل فوری آن را تأمین کند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.