رأی قاطع مجمع عمومی سازمان ملل به آتش‌بس

بسته خبری صبحگاهی ویژه تحولات غزه

مقابله نیروهای مقاومت فلسطین در غزه با متجاوزان ارتش اسرائیل در شمال غزه، شهادت ۹ نفر از اعضای خانواده‌ای در شهر خان‌یونس و رأی مجمع عمومی سازمان ملل به قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه از مهمترین تحولات بامدادی پیرامون فلسطین اشغالی است.

به گزارش شهروند آنلاین، جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه مناطق مختلفی از نوار غزه به ویژه محله‌های از شهر خان‌یونس را بمباران کردند که در اثر حملات، در یک  مورد، اعضای 9 نفر از یک خانواده در این شهر به شهادت رسیدند.

مقابله نیروهای مقاومت فلسطین در غزه با متجاوزان ادامه داشت و آنها توانستند در بخش‌هایی از شهر غزه وارد درگیری شدید با ارتش صهیونیستی شده و مانع پیشروی نظامیان صهیونیست شوند.

مجمع عمومی سازمان ملل در جلسه خود به پیش‌نویس قطعنامه انسانی که خواهان توقف جنگ علیه غزه بود، رأی مثبت دارد و برخی از کشورهای غیرمعروف به همراه رژیم اسرائیل به این قطعنامه غیرالزام‌آور رأی منفی‌ دادند.

درگیری‌های شدید در مناطق مختلف غزه

منابع محلی فلسطینی از درگیری‌های شدید بین مقاومت فلسطین با نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محور شرق خان‌یونس، الزیتون، الشجاعیة و جبالیا خبر دادند.

ابوحمزه: حتی یک اسیر اسرائیلی‌ هم بدون آتش‌بس کامل در غزه آزاد نخواهد شد

سخنگوی سرایا القدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) با تاکید بر اینکه تنها گزینه مقاومت در جنگ با دشمن صهیونیستی، پیروزی است اعلام کرد آزادی اسرای صهیونیست تنها بعد از آتش‌بس کامل در غزه از طریق مذاکرات غیرمستقیم برای تبادل اسرا انجام می‌شود و حتی یک اسیر هم جز به این روش آزاد نخواهد شد.

اذعان ارتش اسرائیل به هلاکت 8 صهیونیست

ارتش اسرائیل اعلام کرد در درگیری‌های شمال غزه 8 نفر از نظامیان صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند.

این 8 نفر که یکی از آنها فرمانده گروهان در تیپ گولانی است، در کمین نیروهای قسام در منطقه شجاعیه به هلاکت رسیده‌اند. در جریان این درگیری 4 نظامی دیگر صهیونیست نیز زخمی شدند که حال آنها هم وخیم گزارش شده است.

گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس دیروز از هلاکت 11 نظامی صهیونیست و انهدام 7 خودرو در عملیات مبارزان فلسطینی در محله الشجاعیة خبر داده بود.

با وجود سانسور شدید کشته‌های جنگ، رسانه‌های رژیم صهیونیستی ، در عین حال اذعان کردند که از آغاز حمله زمینی این رژیم به غزه، 113 نظامی این رژیم کشته شده‌اند.

شیخ نعیم قاسم: تا زمان توقف تجاوزات ضد غزه جبهه لبنان علیه اسرائیل باز خواهد ماند

معاون دبیر کل حزب‌الله با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی چیزی جز زبان زور نمی‌فهمد تاکید کرد، تا زمانی که تجاوزات اشغالگران علیه غزه ادامه داشته باشد جبهه لبنان ضد اسرائیل نیز باز است و هیچ یک از تهدیدات دشمنان تاثیری بر مقاومت ندارد.

درگیری شدید مقاومت با اشغالگران در غزه

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین گزارش داد که مبارزان مقاومت فلسطین در محله‌های الزیتون و شجاعیه، واقع در شهر غزه وارد درگیری‌های شدیدی با نظامیان اشغالگر اسرائیلی شدند.

سازمان ملل خواستار توقف فوری جنگ علیه غزه شد

مجمع عمومی سازمان ملل متحد به قطعنامه غیر الزام‌آوری که خواهان توقف فوری جنگ در غزه بود، رأی مثبت داد.

153 کشور به این قطعنامه رأی مثبت دادند و در مقابل 10 کشور با آن مخالفت کردند و 23 کشور همچنین به این قطعنامه رأی ممتنع دادند.

آمریکا، اتریش، چک، گواتمالا، لیبریا، میکرونزی، نائورو، پاپوآ گینه نو، پاراگوئه و رژیم اسرائیل به این قطعنامه رأی منفی دادند.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل: 70 درصد قربانیان جنگ غزه، زن و کودک هستند

دنیس فرانسیس، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد: آنچه در غزه شاهد هستیم، قتل و کشتار غیر نظامیان و نقض صریح قوانین انسانی بین‌المللی است.

او در حین رأی‌گیری برای قطعنامه درباره توقف جنگ علیه غزه اظهار داشت: 70 درصد از قربانیان جنگ در غزه زنان و کودکان هستند.

9 شهید در بمباران خانه‌ای در جنوب غزه

جنگنده‌های رژیم اسرائیل بامداد امروز چهارشنبه منزل خانواده مقداد واقع در محله «حی الأمل» شهر خان‌یونس را بمباران کردند که در اثر آن، 9 تن از این خانواده به شهادت رسیدند.

فلسطین: آن 10 عضو سازمان ملل مخالف جنگ علیه غزه، در مواضع خود بازنگری کنند

تشکیلات خودگردان فلسطین بعد از موافقت مجمع عمومی سازمان ملل با آتش‌بس فوری در غزه ضمن استقبال از این تصمیم و رأی‌گیری، از کشورهایی که به این قطعنامه رأی مثبت داده‌اند خواست رژیم اسرائیل را ملزم به اجرای آن کنند.

تشکیلات خودگردان با بیان اینکه رأی 153 کشوری یعنی اینکه جهان مخالف حملات اشغالگران علیه ملت ماست، از 10 عضو مجمع عمومی سازمان ملل که به این قطعنامه رأی منفی دادند، خواست در مواضع خود در قبال اجماع جهانی مخالف اشغالگری بازنگری کنند.

2 شهید دیگر از خان‌یونس

الجزیره خبر داد که در بمباران خانه خانواده «ابوعامر» در منطقه معسکر خان‌یونس، دو نفر شهید و چهار تن دیگر زخمی شدند.

با شهادت این دو نفر، شمار شهدای بامدادی خان‌یونس به 11 نفر افزایش یافت.

حملات ارتش رژیم اسرائیل به سوریه و لبنان

سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل گفت که این رژیم سلسله حملاتی را به مواضع ارتش سوریه و زیرساخت‌های آن و مواضع حزب‌الله در لبنان داشته است.

شهادت خبرنگار دیگر در غزه

بمباران نوار غزه از سوی جنگنده‌های رژیم اسرائیل منجر به شهادت یک خبرنگار دیگر به نام «عبدالکریم عوده» شد.

درگیری‌های شدید در جنین/ مبارزان فلسطینی: تجهیزات متجاوزان را منفجر کردیم

گروه‌های مقاومت فلسطین در اردوگاه جنین اعلام کردند که مبارزان فلسطینی هم‌اکنون درگیری‌های شدیدی با متجاوزان در این منطقه دارند و آنها موفق شده‌اند در ورودی شهرک «السیلة الحارثیه» چند بمب کنارجاده‌ای را در مسیر تجهیزات و خودروهای صهیونیست‌ها منفجر کنند.

در این درگیری‌ها بر اساس ویدیوهای منتشر شده، یک نظامی صهیونیست مورد اصابت گلوله مقاومت قرار می‌گیرد و زخمی می‌شود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.