تصویب لایحه حمایت از تولید پهپادهای غیرنظامی در دولت

مجوز لغو روادید با 30 کشور از جمله عربستان وامارات صادر شد

سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت گفت: در راستای حمایت از نخبگان و فعالان تولید پهپادهای غیرنظامی امروز متن لایحه حمایتی در دولت تصویب شد و به مجلس ارسال می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز چهارشنبه (22 آذر) در حاشیه جلسه هیات دولت، گفت: جلسه هیات وزیران به ریاست رئیس جمهور با حضور اعضای هیات وزیران برگزار شد و ارائه گزارش‌هایی که در دستور جلسه بود از سوی وزرای مختلف از حوزه های عملکردی دستگاه‌های مختلف بیان شد.

او تصریح کرد: وزیر نفت، رئیس کل بانک مرکزی گزارش‌های مختلفی را در حوزه‌های رشد شاخص‌های مختلف اقتصادی و عملکردی ارائه کردند و هم به طور خاص ارائه گزارش حوزه روایت پیشرفت از سوی رئیس مرکز روایت پیشرفت داده شد و دستورهای جاری هیات وزیران نیز امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بهادری جهرمی گفت: سازوکارهایی برای پیش بینی زمین‌های مورد نیاز و در کنار آن پیش‌بینی منابع تسهیلاتی مورد نیاز تعیین شد.

سخنگوی دولت افزود: در راستای حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان فناوری در حوزۀ پهپادهای غیرنظامی، امروز متن یک لایحۀ حمایتی به تصویب رسید که تقدیم مجلس خواهد شد تا فعالیت در زمینۀ پهپادهای غیرنظامی بهبود یابد.

او ادامه داد: پیش‌بینی شد سازمان هواپیمایی کشوری و دستگاه‌های مرتبط حمایت‌های لازم را از شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان این حوزه در تخصیص مجوزهای واردات قطعات، نمونه‌هایی‌ که می‌خواهند از آنها الگوگیری داشته باشند و انتقال دانش فنی اختصاص دهند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: هیات وزیران موافقت کرد برای بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت مقامات محلی به‌ویژه در استان‌های مرزی، استانداران استان‌های مرزی در کمیسیون‌های مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی و کشور طرفِ مرز آن استان عضو شوند.

سخنگوی دولت همچنین یادآور شد: هیات وزیران در امتداد دیپلماسی همسایگی و توسعه روابط به‌ویژه با کشورهای مسلمان و توسعه و تقویت گردشگری خارجی مجوز لغو روادید با بیش از ۳۰ کشور را صادر کرد. کشورهایی مثل هند، امارات، قطر، بحرین، عربستان، کویت و لبنان از جمله این کشورها هستند./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.