قرار گرفتن ۷۰ درصد دانش‌آموزان ابتدایی تحت پوشش شیر رایگان

وزیر آموزش‌وپرورش:کارخانه‌های لبنی در ۴ استان حاضر به توزیع شیر در مدارس نشدند

وزیر آموزش و پرورش گفت: حدود ۷۰ درصد دانش‌‌آموزان ابتدایی تحت پوشش توزیع شیر قرار گرفتند و در ۴ استان کارخانه‌های لبنی، حاضر به توزیع شیر در مدارس نشدند.

به گزارش شهروند آنلاین، رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه جلسه دولت درباره توزیع شیر در مدارس کشور گفت: توزیع شیر در مدراس کشور بعد از وقفه 10 ساله آغاز شد و تمام زیرساخت‌های این موضوع از بین رفته بود که امروز در دولت گزارش آن را ارائه کردم.

او افزود: در مجموع بیش از 8 میلیون دانش‌آموز مقطع ابتدایی، 70 درصد در مدرسه شیر دریافت می‌کنند که پراکندگی آن در استان‌ها متفاوت است، در 12 استان به طور کامل شیر توزیع می‌شود، 7 استان 70 درصد دانش‌آموزان تحت پوشش قرار دادند و در 8 استان این هفته قرارداد توزیع شیر با کارخانه‌های لبنی نهایی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش بدون ذکر بردن از نام استان‌ها از عدم توزیع شیر در 4 استان گلایه کرد و گفت: متأسفانه در 4 استان هیچ کدام از شرکت‌های لبنی به مدارس ابتدایی شیر ندادند و در جلسه امروز دولت ضمن گزارش موضوع از وزیر جهاد کشاورزی تقاضا کردم با صنایعی که همکاری نداشتند صحبت کند.

او افزود: وزیر جهاد کشاورزی خواست تا صنایع لبنی که شیر در اختیار مدارس ندادند را معرفی کنیم، امروز از این تریبون نام آنها را نمی‌برم اما حتماً آنها را به دلیل عدم ایفای نقش مهم خود به وزیر کشاورزی معرفی خواهم کرد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.