طرح امداد زمستانه با مشارکت ۲۲ هزار امدادگر کلید خورد

۱۵۸۲ پایگاه و مرکز امدادی برای خدمت زمستانی آماده‌اند

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به آغاز طرح امداد و نجات زمستانه از حضور ۲۲ هزار نفر امدادگر متخصص در این طرح خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌‎رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر با اشاره به اجرای طرح ۹۰ روزه زمستانه از تاریخ ۲۱ آذرماه تا ۲۰ اسفندماه ۱۴۰۲ گفت: مطابق سال‌های گذشته، طرح امداد زمستانه به منظور کاهش تصادفات رانندگی، با کمک و همکاری، پلیس راهور، سازمان اورژانس، آتش‎نشانی و جمعیت هلال‌احمر در جاده‌های کشور برگزار می‌شود.

او افزود: در این راستا، ۶۰۰ پایگاه ثابت، ۱۱۲ پست موقت، ۴۷۶ مرکز، ۳۲ مرکز کنترل و هماهنگی عملیات، ۳۵ مرکز آنست و در مجموع ۱۵۸۲ مرکز امدادی در این عملیات شرکت می‌کنند.

محمودی با بیان این که ۴۵۰۰ تیم عملیاتی، در طرح ۹۰ روزه زمستانی شرکت می‌کنند، ادامه داد: ۳۴۰۰ نیروی عملیاتی تخصصی کادر، ۲۲ هزار نفر داوطلب تخصصی امداد و نجات و ۳۱ تیم واکنش سریع در این طرح شرکت می‌کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: ۳۵۰۴ دستگاه امداد و نجات، شامل ۱۰۶۲ دستگاه آمبولانس، ۱۹ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴۵۶ خودروی نجات، ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیات آرگو، ۱۲۷۰ دستگاه خودروی سیار کمک‌دار پشتیان، ۲۷ دستگاه خودروی ارتباطات، ۱۲۲ دستگاه موتورسیکلت آمبولانس، ۴۸۰ دستگاه موتورسیکلت امدادی و ۱۸ فروند بالگرد در این طرح شرکت می‌کنند.

گفتنی است، طرح زمستانه به منظور کاهش تلفات رانندگی و به صورت هر ساله، با شروع فصل سرد سال، در سراسر کشور، برگزار می‌شود. در این طرح امدادگران جمعیت هلال‌احمر به صورت آماده‌باش قرار دارند.

لازم به ذکر است، شماره ۱۱۲، ندای امداد، در صورت بروز حادثه، آماده کمک‌رسانی به هم‌وطنان است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.