موفقیت ایران در بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران

رئیس سازمان انرژی اتمی در مراسم بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران گفت: بازه زمانی برای پرتودهی اقلام پزشکی به دو و نیم دقیقه کاهش می‌یابد.

به گزارش شهروند آنلاین، رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به بارگذاری چشمه پرتودهی سامانه تهران پس از ۸ سال، اظهار کرد: بارگذاری و شارژ مجدد گامای تهران ابتدا این تأثیر را دارد که بازه زمانی که برای پرتودهی اقلام پزشکی انجام می‌شد، به دو و نیم دقیقه کاهش یابد که بازدهی کار به چهار و نیم برابر افزایش می‌یابد.

«محمد اسلامی» در جریان ارتباط زنده تلویزیونی گفت: اقلام مصرفی پزشکی، یکی از الزامات استاندارد است و امنیت آن در حوزه سلامت نیاز به پرتودهی دارد که سامانه تهران بالاترین نقش و سهم را دارد و به صورت ۲۴ ساعته خدمات ارائه می‌دهد و با افزایش بازدهی، حجم بیشتری از اقلام مصرفی پزشکی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: سامانه پرتودهی تهران آمادگی دارد با بهره‌وری بالاتر و کاهش مدت زمان مورد نیاز برای ارائه محصولات مطابق برنامه پرتودهی شرکت‌ها و مؤسسات اقدام کند.

او ادامه داد: اقلامی که قبلاً برای استریلیزه‌کردن از روش‌های دیگری استفاده می‌شد، به این فرایند اضافه شده که یک گام بزرگ امنیت‌بخش از لحاظ ایمنی و سلامت برای جامعه قلمداد می‌شود.

اسلامی با اشاره به تأمین منابع چشمه گاما، افزود: با توجه به توسعه پرتودهی که در سطح کشور وجود دارد، سامانه‌های مولد پرتو در یک شبکه دانش‌بنیانی ساخته‌ایم که منابع آنها تأمین شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: تا پایان دولت سیزدهم، سه منطقه دیگر به این دو منطقه‌ای که از پرتودهی گاما استفاده می‌کنند، اضافه خواهد شد./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.