تراموا جایگزین بی.آر.تی

زاکانی: سه خط حمل و نقل تراموا برای تهران درنظر گرفته شده است

شهردار تهران گفت: تراموا با ظرفیت بیش از اتوبوس و کمتر از مترو و سه خط حمل و نقل برای تهران در نظر گرفته شده است.

به گزارش شهروند آنلاین، علیرضا زاکانی، شهردار تهران صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره احداث تراموا در تهران، گفت: الگوی حمل و نقل به اقتضای جابه‌جایی مسافر تعیین می‌شود و تراموا با ظرفیت بیش از اتوبوس و کمتر از مترو و سه خط حمل و نقل برای تهران در نظر گرفته شده است.

او افزود: کارهای پشتیبانی و فنی آن در حال انجام است و مشکل بودجه ندارد و باید مجوزهای آن را از شورای عالی ترافیک و شورای شهر دریافت کرد.

زاکانی خاطرنشان کرد: بخشی از سامانه تراموا جایگزین بی‌آرتی است و بخشی هم خطوط جدید است.

شهردار تهران درباره سگ‌گردانی در تهران بیان کرد: سگ‌گردانی در شهر کار بسیار اشتباه و غیرقانونی است؛ به خصوص که بدون مقدمات و قاعده و قانونمندی و رعایت شرایط در حال انجام است. مراجع قانونی باید حتماً ورود کنند و فرهنگ آن را به‌نحوی تغییر دهند که اگر کسی خواست سگ‌کردانی کند، با ضوابط این کار را انجام دهد. شهرداری تهران متولی ساماندهی سگ‌های وحشی، هار و بی‌صاحب است.

زاکانی در مورد ساختمان‌های ناایمن عنوان کرد: 16 هزار ساختمان ناایمن در تهران وجود دارد؛ ایمن‌سازی این ساختمان‌ها در دستورکار قرار گرفتند و گزارش بیش از 2000 ساختمان پایش شده و به 9 دستگاه مسئول ارسال شد تا این کار از طریق ایمن‌سازی و بازسازی انجام شود.

او در پاسخ به سوالی درخصوص اقدامات شهرداری تهران برای توسعه ناوگان اتوبوسرانی خاطر نشان کرد: از ابتدای انتخاب بنده به‌عنوان شهردار حدود 1800 اتوبوس تحویل گرفتم که کمتر از 1000 اتوبوس در خطوط اتوبوسرانی فعال بود ولی هم‌اکنون 2050 اتوبوس فعال هستند. تعداد اتوبوس‌های اتوبوسرانی بیش از 3000 دستگاه است که از این تعداد، 2500 اتوبوس از چهار شرکت داخلی خریداری شده است. همچنین 500 دستگاه دیگر نیز برقی است. پروژه خرید حدود 2100 اتوبوس خارجی در دستورکار قرار دارد. واردات 791 واگن مترو، برقی کردن 10 هزار دستگاه ون، 25 هزار  تاکسی و 100 هزار موتورسیکلت تا پایان سال آینده موجب رسیدن ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی، تاکسیرانی و متروی تهران به نقطه بی‌نظیر و رفع بخش زیادی از مشکلات شهر است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.