دولت به دنبال تضمین کشت، داشت و برداشت کشاورزان

رئیس جمهور: باید اقتصاد روستا فعال شود

رئیس جمهور با بیان اینکه باید اقتصاد روستا فعال شود، گفت: دولت ارتباط با نخبگان را به عنوان سرمایه حفظ می‌کند.

به گزارش شهروند آنلاین، سید ابراهیم رئیسی در نشست با جمعی از علما، خانواده شهدا، ایثارگران و نخبگان گلستانی در گنبد کاووس اظهارداشت: اگر امروز نگران آسیب‌های اجتماعی هستیم، علما، روشنفکران و رصدکنندگان مسائل اجتماعی باید حساس باشند و در راستای صیانت، گام بردارند. علمای دین وظیفه تعلیم و تعدیل دارند.

او با اشاره به اشعار مختومقلی فراغی، گفت: اگر اشعار این حکیم مسلمان ایرانی ترکمن مورد احترام است، به خاطر توجه او به نیاز جامعه است.

رئیس جمهور گفت: هرکجا که ظرفیت انسانی در شهر‌ها و روستا‌ها بود، زمینه برای فعالیت آنها باید برای رشد و توسعه فراهم شود. او تاکید کرد: باید زمینه رشد و توسعه ظرفیت‌های انسانی در شهرها و روستاها با تلاش بیشتر ایجاد شود.

رئیسی با بیان اینکه علت مهاجرت روستائیان این است که روستا صرفه اقتصادی ندارد، افزود: ما معتقدیم که روستا‌ها کارخانه‌هایی بزرگ هستند و اگر اقتصاد روستا فعال شود، خیلی از روستاییان حاضر نیستند در حاشیه شهر‌ها زندگی کنند.

او تاکید کرد: باید کشت، داشت و برداشت کشاورزان را تضمین کنیم و به لطف خداوند، خرید تضمینی گندم از 4 و نیم میلیون تُن، اکنون به 11 میلیون تُن رسیده است. باید کشاورزی دانش‌پایه ایجاد و با یک کشت، چند برابر گذشته محصول برداشت شود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.