یلدای دولت در گلستان

رئیسی: ماموریم که اقتصاد دریا را فعال کنیم/ دولت سیزدهم به هیچ عنوان گرفتار حاشیه‌ها نخواهد شد

رئیس جمهور گفت: ماموریم که اقتصاد دریا را فعال کنیم و اگر اقتصاد دریا در استان گلستان فعال شود، زمینه اشتغالزایی نیز فراهم می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، سیدابراهیم رئیسی در جلسه شامگاه پنجشنبه در نشست توسعه زنجیره‌های ارزش و شورای اداری استان گلستان با اشاره به سفر استانی دولت همزمان با شب یلدا خطاب به مسئولان گلستان گفت: از حضور در این استان خوشحالم البته از همه شما به دلیل برگزاری این سفر که مانع حضورتان در کنار خانواده همزمان با شب یلدا شد، عذرخواهی می‌کنم.

رئیسی ادامه داد: مسئولیت سنگینی به عهده داریم و کشور هم دارای ظرفیت‌هایی است؛ این استان هم ظرفیت‌های بسیاری دارد، از همان روزی که در خلیج گرگان بودم در مسیر برگشت زنده‌یاد رستم قاسمی گفت، یک دستگاه لایروب در علی‌آباد مشغول فعالیت است و تا 2 روز آینده برای لایروبی خلیج گرگان مشغول به کار می‌شود.

رئیس جمهور افزود: یک کار جهادی انجام شد و خیلی از نگرانی‌ها را رفع کرد. خشکیدن خلیج گرگان تهدیدی برای استان بود و اکنون دوباره به فرصت تبدیل شده است. تاکید من به مدیران آن است که از همه ظرفیت‌ خود برای افزایش بهره‌وری استفاده کنند؛ هم خودتان و هم مجموعه زیر امرتان باید در بهره‌وری دستگاه‌ها تجدیدنظر کنید.

او ادامه داد: شما مسئولان محاسبه کنید و ببینید به میزان امکانات، اعتبارات و نیروی انسانی فعالیت دارید؟ اگر می‌شود کیفیت و بهره‌وری را افزایش داد، این کار را انجام دهید.

رئیسی گفت: این‌که امروز می‌بینیم کارهای زیادی در استان انجام شده قابل قدردانی است، همه این کارها به دست مسئولان گلستان انجام شد. اما استان ظرفیت زیادی دارد و باید شکوفا شود.

رئیس جمهور اظهار کرد: ماموریم که اقتصاد دریا را فعال کنیم؛ اگر اقتصاد دریا در گلستان فعال شود، زمینه اشتغالزایی نیز فراهم می‌شود، البته آمار بیکاری در استان نشان می‌دهد که بیکاری کاهشی شده است، این جای قدردانی دارد، اما می‌تواند باز هم کاهش یابد.

رئیس جمهور بیان کرد: در وقت بودجه‌ریزی در دولت و مجلس به سرمایه در گردشی که در تولید است نگاه کنیم. توجه به تولید و اشتغال در بودجه‌ریزی برای دولت اولویت و اهمیت زیادی دارد.

او افزود: باید اولویت‌ها را در نظر بگیریم. یعنی ببینیم حل کدام مساله به حل مسائل دیگر کمک می‌کند. اگر شغل ایجاد کنیم بهتر است یا کاری کنیم که رضایت موقت بیاورد؟ باید به دنبال حل مساله برویم. رشد تولید می‌تواند اساس قضیه باشد. همه تلاش دولت، مجلس در بودجه‌ریزی باید تحقق همین هدف باشد.

رئیسی ادامه داد: انتظار ما و مردم از شما مسئولان این است که در حیطه وظایف خود به افزایش بهره‌وری توجه کنید و تحول بیافرینید.

رئیس جمهور گفت: فعال کردن بخش خصوصی در حوزه تعاونی از نکته‌های مهمی است که باید مورد توجه باشد. طبق اسناد بالادستی و برنامه‌های توسعه کشور دولت باید تلاش کند تا بخش خصوصی وارد عمل شود و از تصدی‌گری فاصله بگیرد و در این زمینه حمایت می‌کند.

او اظهار کرد: قانون رفع موانع تولید باید به درستی اجرا شود. این همکاری که در استان با محوریت نماینده ولی‌فقیه وجود دارد از اهمیت زیادی برخوردار است و باید قدر این نعمت‌ها را بدانیم،زیرا زمینه و بستر توسعه‌یافتگی را مهیا خواهد کرد.

رئیسی افزود: در حاشیه‌ها امکان توسعه نیست. در دولت بنا داریم به هیچ عنوان گرفتار حاشیه‌ها نشویم. زمینه برای رفتن به سمت حاشیه خیلی زیاد است. همیشه هم دولت‌ها و مسئولان گرفتار برخی حاشیه‌ها شدند و وقت کشور گرفته شد. این بحث‌ها به درازا می‌کشد و ثمره‌ای هم ندارد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.