قطع سهمیه بنزین خودروهای شخصی فاقد بیمه ثالث؟

سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت با بیان اینکه “کارت سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث صادر نمی‌شود” گفت: سهمیه سوخت ناوگان حمل‌ونقل عمومی فاقد بیمه قطع می‌شود.

به گزارش شهروند آنلاین، علیرضا احمدی فینی یادآور شد:‌ مطابق ماده 48 قانون بیمه، برای ناوگانی که بیمه شخص ثالث ندارند کارت سوخت صادر نمی‌شود.

او ادامه داد: در حال برنامه‌ریزی برای عدم تخصیص سهمیه سوخت به این خودروها هستیم که این کار با اولویت ناوگان حمل و نقل عمومی اجرایی خواهد شد.

او بیان کرد:‌پس از اجرای موفق ماده 48 قانون بیمه شخص ثالث در بخش ناوگان نفت گازسوز از حدود یک ماه پیش، برنامه‌ریزی برای نحوه اجرای این قانون در بخش ناوگان بنزین‌سوز آغاز شده است.

سرپرست ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت تاکید کرد: با اجرای این قانون در بخش خودر‌وهای سنگین، بیش از 50 درصد رانندگان ناوگان سنگین اقدام به تمدید بیمه شخص ثالث خود کردند که منافع بالایی را برای کشور به همراه داشته است.

احمدی فینی با تکذیب هرگونه قطع سهمیه بنزین برای خودروهای فاقد بیمه از اول دیماه 1402، گفت: مطابق پیشنهاد کارگروه راهبری اجرای ماده 48 قانون بیمه شخص ثالث، مقرر شده است تا گام اول اجرای طرح در بخش ناوگان بنزین‌سوز، از ابتدای دی ضمن اطلاع‌رسانی به تمام دارندگان وسایل نقلیه فاقد بیمه به مدت یک ماه، از حوزه ناوگان عمومی سواری (تاکسی ها) با هماهنگی اتحادیه تاکسیرانی و سازمانهای مربوطه، صورت خواهد پذیرفت./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.