هلاکت سه سرتیپ و چهار ژنرال صهیونیست در غزه

رسانه صهیونیستی:17 درصد کشته‌ها افسران عالی‌رتبه هستند

یک رسانه صهیونیستی از هلاکت سه سرتیپ و چهار ژنرال صهیونیست در غزه خبر داد و نوشت: ۱۷ درصد کشته‌ها افسران عالی‌رتبه هستند.

به گزارش شهروند آنلاین، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» درباره هدف قرار گرفتن فرماندهان نظامی ارتش رژیم صهیونیستی توسط مقاومت فلسطین ابراز نگرانی کرد و نوشت که ۱۷ درصد کشته‌شدگان صهیونیست در جنگ علیه غزه، افسر هستند.

این رسانه صهیونیست با بیان اینکه بسیاری از نظامیان کشته شده، افسران ارشد و فرماندهان میدانی نبرد هستند، این موضوع را چالشی جدی برای ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه عنوان کرد.

«یدیعوت آحارونوت» ادامه داد: سه سرتیپ، چهار ژنرال و افسران ارشد زیادی در جنگ (علیه غزه) کشته و به گردان ۱۳ نیروهای ویژه گولانی، ضربه سنگینی وارد شده است.

به گزارش ایرنا، رسانه‌های صهیونیستی پنجشنبه شب گزارش دادند، ارتش این رژیم تیپ گولانی را که در غزه متحمل خسارت‌های سنگین شده و بسیاری از نیروهای خود را از دست داده، از این منطقه خارج کرد.

فرمانده پیشین تیپ گولانی گفته است: یک چهارم نیروهای این تیپ از زمان شروع عملیات طوفان الاقصی تاکنون کشته یا زخمی شده‌اند و این تیپ تاکنون ۸۲ افسر و نظامی خود را از دست داده است.

حمله هفته گذشته به نیروهای اشغالگر در محله الشجاعیه غزه، شدیدترین و خونین‌ترین حمله به آنها بود که ۱۰ افسر از جمله چند فرمانده در کمین نیروهای گردان‌های شهید عزالدین القسام کشته شدند.

مقاومت فلسطین، در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغالگری و تجاوز رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و دیگر مناطق سرزمین‌های اشغالی، هفت اکتبر(۱۵ مهر) عملیات طوفان الاقصی را علیه این رژیم آغاز کرد.

رژیم صهیونیستی که با هدف از بین بردن گروه‌های مقاومت فلسطین از جمله حماس و آزادی اسرای خود به غزه لشکرکشی کرده بود، بعد از ۴۸ روز جنایت در این منطقه، به اهداف خود نرسید و به مذاکره با مقاومت روی آورد.

زیاده‌خواهی تل آویو در برنامه تبادل اسرا موجب شکست مذاکرات و در نهایت، از سرگیری جنایات رژیم صهیونیستی در غزه شد.

ارتش اشغالگر صهیونیستی صبح روز جمعه (دهم آذرماه) پس از پایان موعد آتش‌بس موقت در غزه، بمباران این باریکه را از سرگرفت و تاکنون هزاران فلسطینی را شهید یا زخمی کرد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.