هدف‌های طلایی در سیبل «طلائیه»

الحاق سامانه موشک کروز طلائیه و نصیر به نیروی دریایی ارتش

سامانه موشک کروز راهبردی طلائیه، سامانه موشک کروز نصیر و نخستین بالگردهای جنگ الکترونیک و اطلاعاتی در منطقه سوم نبوت به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

به گزارش شهروند آنلاین، سامانه موشک کروز راهبردی طلائیه، سامانه موشک کروز نصیر، اولین بالگرد جنگالی، اولین بالگرد اطلاعاتی، سامانه‌های موشکی سطح به سطح ۸ فروندی، پهپاد پرسه‌زن و انهدامی هوشمند سنجر ناوشکن جماران، سامانه چند منظوره پهپادی جنگالی و اطلاعاتی، سامانه غواص یاب، یدک‌کش بندرگاهی و لنگرگاهی سیروان، بخشی از سامانه‌هایی است که امروز رونمایی و به ناوگان جنوب و منطقه سوم نبوت نیروی دریایی ارتش الحاق شد.

امیر دریادار ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره موشک‌های طلائیه و نصیر گفت: موشک طلائیه با برد بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر یک موشک هوشمند با قابلیت تغییر مسیر و انتخاب هدف توسط خود موشک و سامانه مادر است و می‌تواند در سطح بالایی هدف را غافلگیر کند.

امیر دریادار ایرانی ادامه داد: موشک نصیر نیز با برد بیش از ۱۰۰ کیلومتر از قدرت انهدامی مناسبی برخودار است که روند تجهیز انواع شناور‌های نداجا در کلاس‌های مختلف به این موشک آغاز شده است و امروز یک شناور مجهز به موشک نصیر به منطقه سوم نیروی دریایی الحاق می‌شود.

فرمانده نداجا درباره بالگرد‌های جدید نداجا نیز عنوان کرد: سامانه‌های جنگ الکترونیک نصب شده روی این بالگرد‌ها در حوزه خود حفاظتی به شیوه نرم و همچنین فریب انواع موشک‌ها کاربرد دارد. بالگرد‌های مجهز به سامانه‌های اطلاعاتی نیز با جمع‌آوری اطلاعات توسط دوربین و سامانه‌های دوست از دشمن به دریانوردی غیرنظامی و به رزم دریایی کمک شایانی می‌کنند./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.