هوا سردتر می‌شود

تداوم بارش باران و برف در برخی مناطق کشور

سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی از بارش باران، برف و وزش باد در برخی مناطق کشور از جمله سواحل دریای خزر خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر، خراسان شمالی، بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی شده است.

فردا و روز چهارشنبه جو آرام و پایداری در کشور حاکم است و روز پنجشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر و روز جمعه علاوه بر این مناطق در شمال شرق کشور بارش پیش‌بینی می‌شود.

همچنین پنجشنبه در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. از اواخر وقت سه‌شنبه و طی روز چهارشنبه افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی دور از انتظار نیست.

امروز در مناطقی از شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور افزایش سرعت باد گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. روز جمعه در نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما روی می‌دهد، همچنین امروز دریای خزر و از اواخر وقت امروز تا روز پنجشنبه خلیج فارس و غرب تنگه هرمز مواج خواهد بود.

بیشینه دمای امروز تهران 14 درجه پیش‌بینی شده است. آسمان پایتخت نیز نیمه‌ابری خواهد بود./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.