جایگاه ویژه بین‌المللی ایران در زمینه امداد و کمک‌رسانی

رئیس جمعیت هلال احمر: ایران جزو پنج کشور نخست دنیا در زمینه امداد و کمک‌رسانی است

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، گفت: ایران جزو پنج کشور نخست دنیا در زمینه امداد و کمک‌رسانی است و عالی‌ترین نشان بین‌المللی در این حوزه، سال گذشته به ایران رسید.

به گزارش شهروند آنلاین، پیرحسین کولیوند، روز سه‌شنبه در آیین امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین جمعیت هلال‌احمر، شهرداری و شورای شهر تهران با محوریت آموزش همگانی در حوزه ایمنی در تالار جلسات شورای اسلامی شهر تهران، افزود: کمک‌های جمعیت هلال احمر در حوادث طبیعی بین‌المللی از قبیل سیل و زلزله بدون منت ارائه شده و امروز کرسی‌های خوبی هم در حوزه بین‌المللی داریم.

گفت‌وگو با دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر

او با اشاره به تقویت ناوگان امداد هلال احمر، اظهار کرد: امسال ۳۰۰ دستگاه آمبولانس و ۶۰۰ دستگاه خودروی نجات در گمرک کشور مراحل ترخیص را سپری می‌کنند و از یاد نبرید که ما سال‌ها نوسازی تجهیزات را نداشتیم و امسال این دستگاه‌ها خریداری شد که تا یک ماه آینده به کار گرفته می‌شود.

کولیوند با بیان اینکه بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در جمعیت هلال احمر عضویت دارند، ادامه داد: جمعیت هلال احمر در تولید اندام مصنوعی توفیق خوبی داشته و در آموزش همگانی نیز سه میلیون نفر را به صورت مجازی و حقیقی آموزش داده‌ایم، نگاه ما این است که اگر آموزش‌ها گسترده شود، تلفات و آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با تأکید بر اینکه نگاه ما در آموزش، محله‌محوری است، اضافه کرد: اخیرا جوانان تهرانی را برای امدادرسانی آموزش دادیم تا در زمان مخاطرات بتوانند کمک‌رسان باشند.

او با اشاره به آموزش تیم‌های «سحر» سفیران روحی و روانی، یادآور شد: در حادثه متروپل بسیاری از خانواده‌ها که عزیزانشان زیر آوار بودند، از شدت آلام روحی و روانی تصمیم به خودکشی داشتند که حضور تیم‌های سحر در این حوادث می‌تواند آلام روحی و روانی افراد را کاهش دهد.

کولیوند با بیان اینکه از ابتدای جنگ در غزه، کمیته بشردوستان تشکیل شد، تاکید کرد: جمعیت هلال احمر واقعا انقلابی است و روحیه ایثارگرانه و جهادی در این جمعیت وجود دارد. به طوری که به صورت خودجوش تجمعاتی از سوی این جمعیت در سطح کشور در این ایام برگزار شد.

او به کمک‌های بی‌نظیر مردمی به میزان ۱۰ هزار تن کالا اشاره کرد و افزود: بیانیه‌ای از سوی صلیب سرخ با هدایت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران صادر شد و علاوه بر آن نقض قوانین بشردوستانه را با موقعیت جغرافیایی احصا کردیم. با ۸۶ کشور هماهنگی صورت گرفت تا این نقض قانون اعلام شود و امضاهای آن در حال جمع‌آوری است.

کولیوند با بیان اینکه در تلاش هستیم بتوانیم از طریق مصر خدمات‌رسانی به مردم غزه را دنبال کنیم، اظهار کرد: ما با تمام توان در خدمت مردم کشورمان نیز هستیم و هرجا نیازی به کمک باشد، اقدام خواهیم کرد.

او گفت: هلال احمر از نیروهای خوبی برخوردار است و از تیم مدیریت شهری تهران نیز برای ایجاد آرامش و ایمنی در سطح شهر تقدیر می‌کنیم؛ در سیل امامزاده داوود و حادثه متروپل، تیم‌های مدیریت بحران و آتش‌نشانی شهرداری تهران حضور خوبی داشتند که قابل تقدیر است.

در حاشیه برگزاری دویست و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین جمعیت هلال‌احمر، شهرداری و شورای شهر تهران با محوریت آموزش همگانی در حوزه ایمنی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر و مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران منعقد شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.