اختلافات بر سر دوران پساجنگ در کابینه صهیونیست‌ها

بسته خبری صبحگاهی ویژه تحولات مقاومت در غزه

سفر هیاتی از حماس به مصر برای بررسی تبادل اسرا با رژیم اسرائیل، اختلافات بر سر دوران پساجنگ در کابینه صهیونیست‌ها و تداوم حملات به غزه و یورش به کرانه باختری از مهمترین تحولات بامدادی فلسطین اشغالی است.

به گزارش شهروند آنلاین، برخی منابع غربی مدعی شدند که هیاتی از جنبش حماس بعد از آنکه مصر پیشنهاد آتش‌بس جدیدی ارائه داد، راهی قاهره می‌شود تا امکان تبادل اسرا و پیشنهاد مصر را بررسی کند.

از سوی دیگر، منابع صهیونیستی فاش کردند که جلسه پنجشنبه شب کابینه رژیم اسرائیل شاهد درگیری لفظی بین اعضای کابینه جنگی بر سر دوران پس از جنگ بوده است.

شهادت جوان فلسطینی

یک جوان فلسطینی در تیراندازی نظامیان رژیم اسرائیل در مرکز ایست و بازرسی واقع در بیت لحم به شهادت رسید.

بازداشت خانواده مجری عملیات شهادت‌طلبانه قدس اشغالی

نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیست، پدر، مادر و خواهر شهید احمد علیان، مجری عملیات شهادت‌طلبانه در  ایست و بازرسی مزموریا را بازداشت کردند.

نظامیان اشغالگر، پس از یورش به منزل شهید علیان، اعضای خانواده‌اش را  در جبل المکبر در قدس اشغالی بازداشت کردند و به مکان نامعلومی بردند.

سفر هیاتی از حماس به مصر برای بررسی امکان تبادل اسرا

یک مقام ارشد حماس در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه از سفر روز جمعه یک هیات عالی‌رتبه سیاسی حماس به قاهره با هدف بحث و گفت‌وگو پیرامون عملیات تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی و عقب نشینی اسراییل از غزه خبر داد.

اختلافات شدید بین کابینه رژیم صهیونیستی بر سر دوران پساجنگ

در حالی که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تاکید بر  ادامه حملات وحشیانه به نوار غزه، در پی خرید زمان و به کار بستن تدابیری برای ماندن در قدرت است،  اختلافات درباره دوران پساجنگ در میان اعضای کابینه این رژیم بالا گرفته است.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم در آخرین لحظه تصمیم گرفت درباره «دوران پس از جنگ» در کابینه امنیتی صحبتی نکند.

این منبع افزود: این  تصمیم نتانیاهو درپی اعمال فشارهای شرکای ائتلاف راستگرای حاکم اتخاذ شده است.

در همین حال، ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی این رژیم گفته است، کابینه امنیتی مجاز به مدیریت عملیات نظامی است و اختیاری درباره  بررسی سیاست‌های روز بعد از جنگ ندارد.

حماس از عملیات شهادت‌طلبانه در قدس اشغالی استقبال کرد

جنبش حماس طی بیانیه‌ای اقدام جوان فلسطینی در اجرای عملیات استشهادی علیه صهیونیست‌ها را ستود و گفت که این حملات، «پاسخ طبیعی» به جنایت‌های صهیونیست‌هاست.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس،عملیات قهرمانانه شهید مجاهد احمد علیان، از ساکنان شهرک المکبر در قدس اشغالی را در ایست و بازرسی نظامی موسوم به «مزموریا» واقع  در جنوب قدس اشغالی را تبریک گفت.

در بیانیه حماس آمده است:«این عملیات، واکنشی طبیعی از جانب فرزندان ملت ما به کشتارها و جنایتهای نازیستی رژیم اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه و سرتاسر فلسطین بود و  نشان از آن است که  ما ملت فلسطین ،همچنان به مقاومت در برابر اشغالگری در هر نقطه از سرزمینمان ادامه خواهیم داد.

جنبش حماس در پایان از فرزندان ملت فلسطین در کرانه باختری و  اراضی داخل فلسطین اشغالی درخواست کرد به هر وسیله ممکن  به عملیات بیشتر و درگیری با دشمن صهیونیستی مبادرت کنند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.