واکنش به بیانیه اخیر تروئیکای اروپایی و آمریکا

کنعانی: اکنون توپ در زمین آمریکا و سه کشور اروپایی است

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه مشترک آمریکا و سه کشور اروپایی در مورد برنامه هسته‌ای کشورمان اظهار کرد: همانطور که بارها تاکید شده است، برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران همواره صلح آمیز بوده و خواهد بود.

به گزارش شهروند آنلاین، ناصر کنعانی عصر روز جمعه هشتم دی ماه در یک بیانیه مطبوعاتی در این ارتباط افزود: بسیار مضحک است کشورهایی که خود مسئول شرایط فعلی در مورد برنامه هسته‌ای ایران هستند، با قلب واقعیت به دنبال تغییر مقصر و قربانی هستند.

او افزود: این کشورها بهتر است به جای فرافکنی و موضع‌گیری‌های سیاسی، بر عملکرد خود در قبال مذاکرات رفع تحریم‌ها در ۲ سال گذشته مروری داشته باشند و نتیجه سیاست‌های غیرسازنده خود را مشاهده کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: غنی‌سازی در سطح ۶۰ درصد در مراکز غنی‌سازی ایران، همواره متناسب با نیازهای صلح‌آمیز کشور و به طور کامل زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و ادامه خواهد داشت.

کنعانی در ادامه اظهار کرد: ایران به همه حقوق و تعهدات بین‌المللی خود واقف است و در همین چارچوب، به همکاری‌های خود با آژانس ادامه خواهد داد. ‌

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور افزود: کناره گرفتن از مذاکرات و طرح موضوعات بی‌ارتباط که نتیجه آن، وضعیت فعلی مذاکرات است،آمریکا و سه کشور اروپایی را در جایگاهی قرار نمی‌دهند که ادعایی درخصوص برنامه هسته‌ای ایران داشته باشند.

کنعانی در ادامه تاکید کرد: تجربه نشان داده طرح مطالبات و خواسته‌ها به صورت یکجانبه و عدم اراده برای اصلاح گام‌های اشتباه کشورهای غربی، نمی‌تواند کمک‌کننده باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، همانند گذشته مذاکره و دیپلماسی را بهترین شیوه برای رفع نگرانی‌های ساختگی در مورد برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای خود می‌داند. هم اکنون توپ در زمین آمریکا و سه کشور اروپایی است.  آنها باید با کنار گذاشتن سیاست بیانیه‌نویسی و فشارهای بی‌نتیجه، تصمیات سیاسی لازم را اتخاذ کنند./ایسنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.