حال و روز تکراری هوا؛دلگیر و نفسگیر

هشدار افزایش آلودگی هوا در ۸ شهر/ پیش‌بینی بارش باران و برف در برخی مناطق

سازمان هواشناسی با صدور هشدار افزایش آلودگی هوا در ۸ شهر از جمله تهران طی امروز و فردا پیش‌بینی کرد، دوشنبه و سه‌شنبه در برخی مناطق کشور باران و برف ببارد.

به گزارش شهروند آنلاین، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز و فردا با توجه به پایداری و سکون هوا، غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی افزایش یافته و موجب کاهش کیفیت هوا در این مناطق می‌شود.

دوشنبه با گذر موج تراز میانی جو در مناطقی از غرب،‌ جنوب غرب،‌ ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس‌ مرکزی و جنوبی افزایش ابر، رگبار باران،‌گاهی رعدوبرق، وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی شده است.

سه‌شنبه بارش‌های پراکنده در مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور ادامه دارد. چهارشنبه نیز در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم خواهد بود.

امروز نیز خلیج‌فارس و دریای خزر مواج هستند.

توصیف سامانه: سکون نسبی هوا

زمان شروع: شنبه 1402/10/09

زمان پایان: یکشنبه 1402/10/10

نوع مخاطره: افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا

منطقه اثر:

شنبه 1402/10/09: تهران، کرج، اراک، یزد، تبریز، اصفهان، ارومیه و اهواز.

یک‌شنبه 1402/10/10: تهران، کرج، اراک، یزد، تبریز، اصفهان، ارومیه، اهواز و سمنان.

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده‌ها، افزایش شاخص آلودگی هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در مناطق پرتردد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت‌های فسیلی در منابع متحرک و ثابت، کاهش تردد غیرضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری‌های قلبی و تنفسی، پایش مداوم ایستگاه‌های سنجش آلودگی توسط مراجع ذیصلاح و اتخاذ تدابیر لازم به منظور کنترل میزان آلودگی هوا.

توصیف سامانه: تداوم وزش باد نسبتاً شدید تا شدید با جهت شمال غربی و افزایش ارتفاع موج

زمان پایان: دوشنبه 1402/10/11

نوع مخاطره: وزش باد موقتی شمال غربی با بیشینه سرعت باد 28 نات و بیشینه ارتفاع امواج در سواحل 1.5 متر و در فراساحل تا 2 متر

منطقه اثر:

شنبه 1402/10/09: مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و مناطق غربی هرمزگان، در خلیج فارس.

یکشنبه 1402/10/10: مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس و تنگه هرمز.

دوشنبه 1402/10/11: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان بوشهر، در خلیج فارس.

اثر مخاطره: اختلال در تردد و فعالیت های دریایی، احتمال آسیب به شناورها به‌ویژه شناورهای سبک، احتمال خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحل همچنین اختلال موقت در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل و سکوهای نفتی.

توصیه: ممانعت از فعالیت‌های تفریحی، منع تردد شناورهای سبک و قایق های صیادی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های دریایی ساحلی و فراساحلی و سکوهای نفتی./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.