چرا «عمره مفرده» ۴۰ تا ۴۴ میلیون تومان؟

با آغاز ثبت ‌نام از متقاضیان عمره مفرده یکی از پرسش‌های پرتکرار برخی از شهروندان درباره چرایی هزینه ۴۰ تا ۴۴ میلیون تومانی این سفر است.

به گزارش شهروند آنلاین، بعد از سال‌ها انتظار، خبر ازسرگیری اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده به ‌صورت جدی مطرح شد و از  22 آذر ماه ثبت‌نام از اولویت‌های یک تا 600 که  نزد بانک‌های ملی و ملت ودیعه‌گذاری کرده‌ بودند، آغاز شد.

13 دی نخستین گروه از زائران عمره از ایستگاه تهران اعزام می‌شوند و روند اعزام‌ها تا 10 اسفند ادامه خواهد داشت؛ در این مدت 70 هزار نفر در قالب 570 کاروان راهی سرزمین وحی می‌شوند. مدت تعیین‌شده برای سفر نیز 10 روز است که 5 روز آن در مکه و 5 روز دیگر در مدینه منوره سپری خواهد شد.

در عمره امسال چند گروه قیمتی تعیین شده که نسبت به کیفیت هتل متغیر است؛ کمترین قیمت با همه خدمات 40 میلیون و 200 هزار تومان و بیشترین قیمت 44 میلیون و 200 هزار تومان است که از کودکان زیر دو سال 10 درصد این هزینه‌ها دریافت می‌شود؛ اما یکی از پرسش‌های پرتکرار برخی از شهروندان درباره میزان هزینه این سفر است.

سیدعباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت در این باره می‌گوید: این موضوع چندان به نرخ خدمات در عربستان مربوط نمی‌شود؛ نرخ‌ خدمات تکلیفی در این کشور نهایت تا 15 درصد افزایش داشته است اما مساله اصلی تغییرات و نوسانات نرخ ارز در داخل کشور است.

به ‌گفته او، هزینه‌های ارزی عمره برای هر زائر از 650 تا 750 دلار است، که شامل تغذیه، حمل‌ونقل، خدمات فرودگاهی، اسکان، بهداشت و درمان می‌شود. بخشی از هزینه‌های این سفر نیز ریالی است، که شامل حدود 12 میلیون تومان است و به آن هزینه‌های ارزی اضافه می‌شود؛ هزینه روادید و بیمه هم در هزینه ارزی محاسبه شده که مبلغ آن حدود 131 دلار است.

هزینه‌های سفر عمره با ارز نیمایی به‌نرخ 42 هزار و 900 تومان محاسبه شده است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.