جای خالی خاتمی در شورای شهر!

موافقت وزیر کشور با نرخ‌گذاری تاکسی‌های اینترنتی توسط مدیریت شهری

عضو شورای شهر تهران از موافقت وزیر کشور با نرخ‌گذاری تاکسی‌های اینترنتی توسط مدیریت شهری خبرداد.

به گزارش شهروند آنلاین، پرویز سروری در دویست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تاکسی‌های اینترنتی گفت: وزیر کشور با مساله نرخ‌گذاری تاکسی‌های اینترنتی توسط مدیریت شهری موافقت کرد که از این موضع بسیار مهم وزیر تقدیر و تشکر می‌کنم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به پویش حمایت از مادران زندانی در کشور، اظهار کرد: این اقدام بسیار مثبت است و امیدواریم ادامه‌دار باشد؛ از شهرداری تهران برای حمایت از این پویش تقدیر می‌کنیم و امید داریم این روند ادامه‌دار باشد.

او با تأکید بر اینکه ۹ دی از روزهای پرافتخار در کشور ماست، یادآور شد: این روز یک تمایز و افتخارآفرینی بزرگ را رقم زد؛ ما در سال ۸۸ با تمام مراجع تقلید و اشخاص اثرگذار جلساتی را برگزار کردیم. در جلسه با میرحسین موسوی بحث مفصلی در مورد تقلب و مواردی این چنینی صورت گرفت و آقای موسوی تأکید داشت که اگر تمام مردم ایران بگویند تقلب نشده من خواهم گفت که تقلب شده است.

سروری افزود: آقای خاتمی نیز در این جلسات تأکید داشت که امکان تقلب در انتخابات ایران وجود ندارد؛ ممکن است تخلف وجود داشته باشد اما به دلیل وجود هیات نظارت امکان تقلب وجود ندارد. آقای خاتمی اعلام کرد که از آقای موسوی خواسته بود که پیش از مطرح کردن موضوع، این مساله را با مقام معظم رهبری در میان بگذارد اما او این کار را انجام نداد. ما از آقای خاتمی خواستیم که این مساله را با رسانه‌ها در میان بگذارد اما این کار بزرگ را نپذیرفت.

او ادامه داد: ما در جلسه با مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز در این خصوص بحث کردیم و آقای رفسنجانی اعلام کرد که در سخنان خود با مقام معظم رهبری اعلام کرده که از سخنان رهبری تبعیت می‌کند. ما گفتیم که این موضوع را اعلام کند تا مردم از سردرگمی خارج شوند اما متأسفانه ایشان نیز بر مسیر خود پافشاری کرد. با این وجود مردم با بصیرت، سرانی را که از مواضع خود کوتاه نیامدند، کنار زدند تا کشور به مسیر طبیعی خود برسد. ما در ۹ دی جلوی بدعت‌های غیرقانونی در انتخابات را گرفتیم.

 فوت بالغ بر ۶هزار نفر بر اثر آلودگی هوا در تهران

مهدی پیرهادی، عضو دیگر شورای شهر در دویست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از سال ۱۳۹۰ آبفا از ۲۸ درصد از آبهای زیرزمینی استفاده می‌کرد، اما در سال ۱۴۰۱ و امسال این میزان به بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: وضعیت آب در تهران به هیچ عنوان مطلوب نیست.

او با بیان اینکه مجموعه‌های دولتی باید بیشتر از مردم صرفه‌جویی در مصرف آب را رعایت کنند، یادآور شد: مردم نیز باید صرفه‌جویی کنند تا از بحران ناشی از کمبود بارندگی خارج شویم.

پیرهادی با اعلام اینکه باید به سمت کاشت گونه‌های کم‌آب بر برویم، تصریح کرد: متأسفانه در استفاده از وسایل کاهنده مصرف آب توجه کافی صورت نگرفته است. از سویی دیگر استفاده بیش از حد از منابع آب زیرزمینی منجر به افزایش فرونشست‌ها شده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه می‌گویند چرا به این اندازه در مورد آلودگی هوا صحبت می‌کنم و باید سکوت کنم، اظهار کرد: بیش از ۲۷ هزار نفر در کشور و ۶ هزار و ۳۹۸ نفر در تهران در طول یک سال به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند. اگر به همین منوال پیش برویم تعداد جان‌باختگان به دلیل آلودگی هوا از شهدای هشت سال دفاع مقدس پیشی خواهد گرفت.

او همچنین خاطرنشان کرد: اجرای استانداردهای سوخت را نمی‌توان به سال ۱۴۰۷ موکول کرد اما وزارت نفت نامه‌ای تنظیم و اعلام کرده که این استانداردسازی تا سال ۱۴۰۷ به تأخیر بیفتد. تا چه زمانی باید استانداردسازی با تأخیر مواجه شود؟

پیرهادی تاکید کرد: مشخص نیست دولت با این برنامه موافقت کرده است یا نه؟

«من شهردارم» می‌تواند به فرهنگ پایدار تبدیل شود

میثم مظفر هم در این جلسه با بیان اینکه سامانه من شهردارم با رویکرد بودجه‌ریزی مشارکتی خوشبختانه موفق شد آراء نظرات یک میلیون و ۳۵۲ هزار نفر را در بیش از دو میلیون و ۱۰۰ نظر در رابطه با پروژه‌های سال ۱۴۰۳ در سطح محلات ثبت کند، اظهار کرد: اگر پروژه استمرار یابد و اجتماعی‌سازی شود می‌تواند به یک فرهنگ پایدار در بودجه ریزی شهری تبدیل شود و تعلق خاطر مردم را نسبت به شهر و زیست بوم محلات خود ارتقاء دهد.

او با بیان اینکه ایده بودجه‌ریزی مشارکتی با حضور ۳۵۰ هزار نفر منتج به بیش از هزار و ۳۰۰ پروژه شد که بیش از ۹۰۰ پروژه به مرحله اجرا رسید، خاطرنشان کرد: این رویکرد قطعاً در سالهای آینده مورد الگوی سایر شهرها نیز خواهد بود. اقدامات معاونت برنامه‌ریزی و مناطق ۲۲ گانه برای برگزاری طرح من شهردارم قابل تقدیر است.

مظفر همچنین تصریح کرد: اقتصاد مردم‌پایه باید مورد توجه قرار بگیرد و از رهنمودهای مقام معظم رهبری در سالهای اخیر مبنی بر مشارکت در عرصه های مختلف باید استفاده شود./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.