سن امید به زندگی به ۷۶ سال رسید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۱۸۰۰۰ خانه بهداشت در کشور وجود دارد و میزان دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی افزایش یافته است به طوری که اکنون سن امید به زندگی به ۷۶ سال رسیده است.

به گزارش شهروند آنلاین؛ بهرام عین‌اللهی در نشست هم‌اندیشی و تقدیر از پژوهشگران برتر کشور افزود: الان حدود ۱۶۰۰۰ تخت بیمارستانی را در دولت سیزدهم راه‌اندازی و ۲۸۰ دستگاه پیشرفته پزشکی را در مناطق مختلف نصب کرده‌ایم.

وزیر بهداشت ادامه داد: طرح سلامت خانواده در 10 استان به طور کامل اجرایی شده است؛ غزه به ما یاد داده که باید همیشه بر روی پای خود بایستیم.

او افزود: الان ۲۲۰۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور داریم که ۴۸ درصد از اساتید زنان هستند و ۲۷۵ نفر از اساتید یک درصد برتر جهان در حوزه سلامت وجود دارد.

عین‌اللهی ادامه داد: همگرایی و هم‌افزایی مراکز تحقیقاتی یکی از برنامه‌های مهم ما محسوب می‌شود.

او تاکید کرد: در دوران کرونا شش نوع واکسن کرونا در کشور تولید شده است و ما به نقشه جامع علمی تحقیقات در حوزه سلامت نیازمند هستیم.

عین‌اللهی اظهار کرد: دانشمندان ایران استعداد تولید و صادرات دارو‌های مورد نیاز کشور را دارند.

او گفت: سازمان‌های بین‌المللی مرگ هزاران کودک و زن باردار را مشاهده کرده و هیچ کاری نکرده و این موضوع نشان‌دهنده این است که این سازمان‌ها کارایی ندارند./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.