غربال روان در مدارس

غربالگری دانش‌آموزان با حضور ۷۰ هزار رابط مشاور انجام می‌شود

مدیرکل امور تربیتی و سلامت روان وزارت آموزش و پرورش از اجرای غربالگری سلامت روان برای نخستین بار در پایه‌های اول، دوم و پنجم ابتدایی و هفتم، هشتم و دهم متوسطه با حضور ۷۰ هزار رابط مشاور در مدارس خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین،امیر تجلی نیا روز دوشنبه در حاشیه جلسه همکاری وزارت بهداشت و آموزش و پرورش با محوریت برنامه سلامت روان ( برنامه نماد و سراج) ویژه ضابطین و مشاوران آموزش و پرورش در گفت و گو با ایرنا افزود: اسناد بالادستی آموزش و پرورش بر احیا و ایفای راهنما و مشاوره کارکنان و معلمان مدارس تاکید دارد که باید از ظرفیت رابطان مشاور آموزش و پرورش برای انجام و مدیریت مداخلات روانشناختی استفاده شود.

او اظهارداشت: ۷۰ هزار رابط مشاور در مدارس داوطلب شدند که غربالگری سلامت روان پایه‌های یاد شده را انجام دهند و اکنون این طرح با همکاری وزارت بهداشت آغاز شده است.

تجلی نیا ادامه داد: با همکاری حوزه سلامت روان معاونت بهداشت وزارت بهداشت این غربالگری در چارچوب سند اعتلاف نماد انجام خواهد شد و رابطان مشاور در سطوح پیشگیری اولیه و آموزش مهارتهای خودمراقبتی به دانش‌آموزان و اولیا فعالیت خواهند کرد.

به گفته او، غربالگری سلامت روان شامل شناسایی، مداخله و درمان دانش‌آموز نیازمند به حمایت است که در صورت نیاز به دریافت مداخلات مورد نیاز ارجاع داده می‌شود.

تجلی نیا تصریح کرد: آزمون غربالگری روانشناختی شامل بیش‌فعالی، پرخاشگری، افسردگی، سوء استفاده و آسیب به خود و غیره است که دانش‌آموزان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.