آغاز فرآیند پیش ثبت‌نام حج تمتع

سازمان حج و زیارت در اطلاعیه‌ای از آغاز پیش ثبت‌نام (ثبت نام مقدماتی) از متقاضیان اعزام به حج تمتع ۱۴۰۳ از جمعه ۱۵ دی خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج و زیارت، در متن این اطلاعیه آمده است:

به لطف خداوند متعال، توسل به پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع)، بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط سازمان حج و زیارت، مقرر است پیش ثبت‌ نام (ثبت‌نام مقدماتی) از متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ از روز جمعه ۱۵ دی و با توجه به موارد ذیل آغاز شود.

الف- زمان‌بندی پیش ثبت ‌نام بر اساس تاریخ ودیعه گذاری:

افرادی که تا ۲۹ اسفند ۱۳۸۵ ودیعه‌گذاری کرده‌اند از ساعت ۱۰ صبح ۱۵ دی ۱۴۰۲

ودیعه‌گذاران حج تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶ از ساعت ۱۰ صبح ۱۷ دی ۱۴۰۲

ودیعه‌گذاران تا ۳۱ تیر ۱۳۸۶ از ساعت ۱۰ صبح ۲۰ دی

ودیعه‌گذاران حج تمتع از اول مرداد 86 به بعد به صورت روزشمار تا تکمیل ظرفیت اختصاصی هر استان ( به تناسب ظرفیت خالی) از ساعت ۱۰ صبح ۲۵ دی به مدت ۱۰ روز

ب- نحوه مراجعه و ثبت‌نام متقاضیان:

پیش ثبت‌ نام از افراد دارای اولویت تشرف به حج تمتع سال ۱۴۰۳ با مراجعه واجدین شرایط به سامانه: https://reserve.haj.ir و به‌ صورت غیرحضوری قابل انجام است. همانگونه که در «بند الف» اشاره شده است، متقاضیان باید با مراجعه به سامانه یاد شده، نسبت به تکمیل و به‌روزرسانی اطلاعات خود و اخذ کد رهگیری اقدام کنند.

ج- مبلغ واریزی:

در این مرحله همه متقاضیان اعزام به حج تمتع سال ۱۴۰۳ باید مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان (با احتساب مبلغ قبض ثبت نام اولیه و سود متعلقه به آن) و از طریق درگاه اینترنتی سازمان حج و زیارت پرداخت کنند. بدیهی است باقیمانده هزینه سفر (که بر مبنای هزینه‌های ارزی و ریالی محاسبه می‌شود) هنگام ثبت نام قطعی افراد در کاروان‌های اعزامی، که متعاقباً اعلام خواهد شد، دریافت می‌شود.

تبصره: افرادی که در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی و وجوه مربوطه را واریز کرده، ولیکن به دلیل لغو سفر حج در آن سال و سال‌های پس از آن موفق به تشرف نشده و تاکنون نیز انصراف نداده‌اند، نیازی به انجام پیش ثبت نام ندارند و همزمان با اعلام ثبت نام قطعی، به صورت مستقیم امکان نام‌نویسی در کاروان‌ها را خواهند داشت.

د- نکات قابل توجه:

پس از اعلام کاروان‌ها، افرادی امکان ثبت نام قطعی در گروه‌های اعزامی به حج سال ۱۴۰۳ را خواهند داشت که اقدام به پیش ثبت ‌نام کرده باشند. (به استثناء ثبت‌نامی‌های ۱۳۹۹)

انتخاب و ثبت ‌نام در کاروان‌هایی امکان‌پذیر خواهد بود که با اطلاعات کامل و به‌روزشده فرد متقاضی در سامانه http://reserve.haj.ir از حیث استان، شهرستان محل اعزام و سایر اطلاعات درج شده در سامانه تکمیل اطلاعات، مطابقت داشته باشد.

چنانچه متقاضی پس از اعلام سازمان مبنی بر مراجعه به کاروان‌های اعلامی برای ثبت‌ نام قطعی مراجعه نداشته باشد، منصرف شناخته شده و وجوه واریزی به حساب او، مسترد می‌شود.

به فضل پروردگار متعال، عملیات اعزام کاروان‌های حج تمتع، از اوایل ماه ذی‌القعده (دهه سوم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) آغاز و با پایان ماه ذی‌الحجه و اوایل ماه محرم ۱۴۴۶ (نیمه دوم تیرماه ۱۴۰۳) خاتمه خواهد یافت.

متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال ۱۴۰۳ باید دارای گذرنامه حداقل با تاریخ اعتبار ۲۰ آذر ۱۴۰۳ باشند./خبرگزاری صدا وسیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.