اضمحلال در باتلاق

امیرعبداللهیان: سیاستمداران آمریکا وارد باتلاقی درغزه شده‌اند که بیرون آمدن از آن پرهزینه خواهد بود

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه سیاستمداران آمریکا وارد باتلاقی درغزه شده‌اند که بیرون آمدن از آن برایشان پرهزینه خواهد بود، گفت: امروز به دنبال خروج آبرومندانه از معرکه غزه است.

به گزارش شهروند آنلاین، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران حسین امیرعبداللهیان دوشنبه شب ۱۱ دی ماه در اولین آیین اعطای تندیس دانشگاه تهران به نمادهای مقاومت طی سخنانی، به مقاومت قهرمانانه و نمونه مردم غزه در سرزمین‌های فلسطین اشاره کرد و گفت: فرهنگ مقاومت و مفهوم آن امروز پیوند عمیقی در منطقه ما با کلیدواژه و مفهوم امنیت پیدا کرده است، چه در سطح ملی و چه در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه هیچگاه نمی‌توانیم در موضوع مقاومت و مفهوم و فرهنگ مقاومت نام، یاد و خاطره سردار دل‌ها سردار سلیمانی عزیز را فراموش کنیم، افزود: در آستانه سالگرد این شهید بزرگوار هستیم و به روح این شهید و همه شهدای مقاومت ادای احترام می‌کنیم.

وزیر خارجه در ادامه به مقاومت در غزه پرداخت و خاطرنشان کرد: امروز در اتاق تصمیم کاخ سفید یک چالش جدی بین دولتمردان آمریکا به وجود آمده است. برخی معتقدند آمریکا زیاده‌روی کرد و نباید تمام‌قد در نسل‌کشی و جنایاتی که رژیم اسرائیل در بیش از ۸۰ روز گذشته در غزه و بخش‌هایی از کرانه باختری انجام داد، به این شکل وارد می‌شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی بیان کرد: ما به سران کشورهایی که کشورشان مورد سوءاستفاده قرار گرفت و پایگاه‌های آمریکایی از این کشورها در منطقه به صورت زنجیره‌وار و بدون وقفه در این مدت سلاح و امکانات نظامی و سلاح‌های غیرمتعارف به تل‌آویو منتقل کرده و بر سر زنان و کودکان در غزه ریخته شد، به صراحت گفته‌ایم.

امیرعبداللهیان یادآور شد: اما امروز در کاخ سفید چالش بر سر این است که سیاستمداران آمریکا دچار خطا شده و وارد معرکه و باتلاقی در غزه شده‌اند که بیرون آمدن از آن برایشان پرهزینه خواهد بود.

او با بیان اینکه آمریکا امروز به دنبال خروج آبرومندانه از معرکه غزه است، افزود: رژیم صهیونیستی به دنبال آرزوهای خود حرکت کرد، آنها اعلام کردند که می‌خواهند حماس را نابود کنند چنین چیزی محقق نشد، آنها اعلام کردند که حماس را خلع سلاح خواهند کرد، از طریق عملیات نظامی، هوایی، زمینی و دریایی چنین چیزی به لطف خدا و مقاومت محقق نشد. آنها در گام بعد اعلام کردند عملیات را ادامه می‌دهیم تا در تونل‌ها و زیرزمین بیمارستان‌های غزه اسرای اسرائیلی را از طریق نظامی آزاد کنیم. نتوانستند از مسیر نظامی یک اسیر اسرائیلی را آزاد کنند و با شکست مواجه شدند.

امیرعبداللهیان بیان کرد: آنچه هدفگذاری کردند به بن‌بست رسیدند و با شکست مواجه شدند. امروز همان حاکمان رژیم اشغالگر اسرائیل و دولتمردان آمریکایی که از نابودی حماس سخن می‌گفتند، به حماس پیام می‌دهند و در کشورهای ثالث با حماس به صورت غیرمستقیم درباره چگونگی اداره غزه پساجنگ و چگونگی تبادل اسرای فلسطینی با اسرای اشغالگر اسرائیلی مذاکره می‌کنند. این نشان می‌دهد مقاومت در مسیر درست خود حرکت کرده و توانست یک پیروزی بزرگ دیگر ظرف ۸۰ روز ثبت کند.

او با ذکر این نکته که پیروزی اول مقاومت بامداد روز شنبه هفتم اکتبر رقم زده و ثبت شد، افزود: در بامداد هفت اکتبر شکست سیاسی، امنیتی و روانی تمامی ستون‌های رژیم جعلی اسرائیل را فروریخت و ۸۰ روز مقاومت، ۸۰ روز ایستادگی و ۸۰ روز پاسخ مستمر به تجاوزات نسل‌کشی و جنایات رژیم اسرائیل و حمایت آمریکا، شکست روانی و نظامی را هم برای رژیم اسرائیل و حامیانش رقم زد.

وزیر خارجه با ذکر این نکته که امروز تنها دو گزینه در مقابل همه کنشگرانی که خود را در جنگ غزه شریک رژیم اسرائیل کردند، وجود دارد، خاطرنشان کرد: گزینه اول ادامه جنگ و ادامه جنگ یعنی ادامه باتلاق، ادامه کشتار و ادامه شکست مفتضحانه توأمان اسرائیل و آمریکا. گزینه دوم راهکار سیاسی، در راهکار سیاسی امروز این مقاومت است که شرط می‌گذارد حاضر به آتش بس نیست، الا اینکه در یک پکیج و در یک مجموعه کامل همه موضوعات مورد توافق قرار بگیرد و خواسته‌های مقاومت محقق شود./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.