کنترل انتظامی مجرمان سابقه‌دار با پابند

۱۰۰۰دستگاه موتورسیکلت به واحدهای عملیاتی فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ الحاق شد

فرمانده کل انتظامی کشور سردار احمدرضا رادان از اجرای طرح کنترل سارقان با 3 بار سابقه با پابند خبر داد.

به گزارش شهروند آنلاین، صبح امروز سه‌شنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۲ طرح ارتقای ظرفیت عملیاتی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با افزایش ناوگان تیم‌های واکنش سریع و ضربت پلیس تهران با حضور فرمانده انتظامی کل کشور سردار احمدرضا رادان در مقر فرماندهی انتظامی پایتخت کلید خورد.

سردار احمد رضا رادان در جمع خبرنگاران  به اجرایی شدن کنترل مجرمان سابقه‌دار با پابند و دستبند الکترونیک اشاره کرد و گفت: با موافقت ریاست قوه قضائیه قرار شده است تا افرادی که سه بار سابقه سرقت در طول ده سال داشته‌اند با دستبند و پابند الکترونیک کنترل شوند.

او بیان کرد: قرار است این طرح در سراسر کشور به ویژه در تهران بزرگ، البرز، غرب و شرق تهران به زودی اجرایی شود و مجرمان سابقه‌دار به ویژه سارقان به وسیله پابند و دستبند الکترونیک کنترل شوند.

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: ارتقای توان عملیاتی پلیس در راستای چابکی و به موقع رسیدن سر صحنه، موضوع مهم و حائز اهمیتی است که همواره باید به آن توجه کرد.

او افزود: در برخی مواقع مشاهده شده که پلیس به دلیل ترافیک نمی‌تواند به موقع به محل جرم برسد برای همین است که توان عملیاتی پلیس را با وسایلی که بتوان ترافیک را دور زد مانند موتورسیکلت، اضافه کردیم؛ در این راستا ۱۰۰۰دستگاه موتورسیکلت به واحدهای عملیاتی فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ الحاق شد تا عملکرد پلیس در زمان امدادخواهی مردم سریعتر و بهتر شود.

سردار رادان به موضوع دوربین البسه هم اشاره کرد و گفت: مساله دوربین البسه در قانون آمده و باید اجرا شود؛ پلیس هم از این موضوع استقبال کرده و امیدوار هستیم از سال ۱۴۰۳ بودجه کافی در اختیار پلیس قرار بگیرد تا تمامی ماموران پلیس به دوربین البسه تجهیز شوند./فارس

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.