نگرانی تل‌آویو از صدور حکم دادگاه لاهه

رژیم صهیونیستی که از صدور حکم دادگاه لاهه برای توقف جنایاتش در غزه نگران است، در تقلا برای مقابله با آن برآمده است.

به گزارش شهروند آنلاین، روزنامه هاآرتص چاپ تل آویو از قصد رژیم صهیونیستی برای حضور در دادگاه بین‌المللی لاهه خبر داد و نوشت: کابینه در حال بررسی این موضوع است که چه کسی می‌تواند بهترین گزینه برای دفاع از اسرائیل در دادگاه لاهه باشد.

این رسانه صهیونیستی نوشت: اسرائیل ممکن است چهار وکیل برای حضور در جلسات استماع دادگاه بین‌المللی لاهه معرفی کند و قصد دارد «آلن درشویتس» حقوقدان معروف آمریکایی را به عنوان وکیل اصلی، به دادگاه معرفی کند.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص از تلاش این رژیم برای جمع‌آوری امضا به نفع خود در دادگاه لاهه خبر داد و نوشت: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر در دادگاه حضور نمی‌یابد اما ممکن است دفاعیه خود را برای قرائت در دادگاه ارائه کند.

این روزنامه صهیونیستی، هدف اولیه تل آویو از حضور در دادگاه لاهه را جلوگیری از صدور حکم توقف جنگ علیه غزه اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، پیشتر روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از «شلی آویو ینی» از وکلای خانواده‌های اسرای صهیونیست اعلام کرده بود که دستگاه امنیتی و دفتر دادستان کل رژیم اسرائیل نگران هستند که دادگاه بین‌المللی لاهه، این رژیم را به نسل‌کشی در نوار غزه متهم کند.

این حقوقدان صهیونیست گفته بود: دادگاه لاهه ممکن است از (رژیم) اسرائیل بخواهد که عملیات نظامی در غزه را متوقف کند و تل‌آویو مجبور است به این حکم پایبند باشد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشته بود: به رسمیت شناخته شدن ادعای آفریقای جنوبی توسط دادگاه لاهه، می‌تواند این نگاه را در (جامعه جهانی) تقویت کند که اسرائیل در غزه مرتکب نسل‌کشی شده است.

آفریقای جنوبی هشتم دی ماه سال جاری از رژیم صهیونیستی به علت نسل‌کشی مردم فلسطین، به دیوان لاهه شکایت کرد.

بر اساس اعلامیه دادگاه لاهه، در شکایت آفریقای جنوبی آمده است که رژیم صهیونیستی اقداماتی را با هدف پاکسازی قومی در غزه انجام داده است.

باوجود روشن بودن ابعاد جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و نسل‌کشی فلسطینی‌ها در این منطقه، جامعه بین‌الملل و نهادهای مسئول از جمله نهادهای حقوق بشری در این باره تحرک جدی انجام نداده‌اند.

حداکثر اقدام نهادهای حقوق بشری علیه رژیم اشغالگر، صدور بیانیه بوده که نتوانسته برای جلوگیری از جنایات این رژیم علیه زنان و کودکان فلسطینی بازدارنده باشد.

آمریکا و متحدان غربی آن در بیش از هفت دهه اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی، همواره بدون هیچ پیش‌شرطی از این رژیم حمایت سیاسی، تسلیحاتی و اقتصادی کرده‌اند و بسیاری از کارشناسان، همین حمایت همه‌جانبه را باعث گستاخ‌تر شدن تل آویو برای جنایات هرچه بیشتر علیه ملت فلسطین می‌دانند.

وزارت بهداشت غزه بعد از ظهر امروز سه‌شنبه اعلام کرد که شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به ۲۲۱۸۵ نفر و شمار زخمی‌ها به ۵۷ هزار و ۳۵ نفر رسیده است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.