نامه‌نگاری ایران و آمریکا به شورای امنیت

نمایندگی کشورمان:مسئولیتی در قبال اقدامات هیچ فرد یا گروهی در منطقه نداریم

نمایندگی ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت در پاسخ به ادعای آمریکا در خصوص دستورپذیری نیروهای مقاومت از ایران نوشت: ایران مسئولیتی در قبال اقدامات هیچ فرد یا گروهی در منطقه ندارد.

به گزارش شهروند آنلاین، نمایندگی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در نامه‌ای به شورای امنیت در خصوص ادعای آمریکا در خصوص دستورپذیری نیروهای مقاومت از ایران نوشت: علاوه بر نامه‌های قبلی ما، از جمله آخرین نامه مورخ 4 دسامبر 2023 (S/2023/953)، مایلم اتهامات بی‌اساس مطرح شده علیه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در نامه نماینده ایالات متحده در سازمان ملل خطاب به رئیس شورای امنیت مورخ 29 دسامبر 2023 را قویاً رد کنم.

نمایندگی ایران در نامه خود نوشت: جمهوری اسلامی ایران بار دیگر تاکید می‌کند که هیچ گروه وابسته به نیروهای مسلح این کشور چه در سوریه، چه در عراق و چه در جاهای دیگر، تحت کنترل مستقیم این کشور یا به نمایندگی از آن فعالیت نمی‌کند. در نتیجه ایران مسئولیتی در قبال اقدامات هیچ فرد یا گروهی در منطقه ندارد.

در این نامه همچنین آمده است: اقدامات غیرقانونی مستمر ایالات متحده در نقض آشکار حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد در منطقه به ویژه در جمهوری عربی سوریه مشهود است و با انتشار اطلاعات نادرست و ادعاهای بی‌اساس علیه ایران قابل کتمان یا توجیه نیست./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.