کاهش رنج بیماران دیابتی با گشایش دومین کلینیک پلاسماتراپی

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: افتتاح دومین کلینیک پلاسماتراپی برای درمان زخم گشایش بزرگی بود. این کلینیک می‌تواند رنج و محنتی که به ویژه بیماران دیابتی و زخم‌هایی که پیشروی زیادی دارند را تسکین دهد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهارداشت: یکی از یافته‌ها و فناوری‌هایی که در اختیار سازمان انرژی اتمی هست امروز هم‌تراز با کشورهای پیشرو در اختیار مردم عزیز قرار گرفته است.

او گفت: دو بخش را ما دنبال کردیم اولاً  افتتاح دومین کلینیک پلاسماتراپی برای درمان زخم گشایش بزرگی بود. این کلینیک می‌تواند رنج و محنتی که به ویژه بیماران دیابتی و زخم‌هایی که پیشروی زیادی دارند را تسکین دهد.

اسلامی ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم این کلینیک‌ها را گسترش دهیم و خدمات بیشتری را در این راستا به مردم ارائه دهیم و این نیز یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده که فناوری هسته‌ای در زندگی مردم موثر باشد که انجام شد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: دومین اتفاق این بود که با سمپوزیومی که برگزار شد دومین سامانه پلاسماتراپی جهت درمان سرطان هم رونمایی شد، خدا را شاکریم به خصوص برای بانوان عزیز که با این بیماری فراگیر درگیر هستند این فناوری کمک می‌کند که بتواند زود هنگام از این بیماری پیشگیری و درمان شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: بخش امنیت غذایی و سلامت مهم‌ترین دستاوردی است که در فناوری هسته‌ای می‌تواند برای زندگی مردم وجود داشته باشد، ما این فرایند پرتودهی را آغاز کردیم تا مردم بتوانند مواد غذایی سالم و بدون عوارض استفاده کنند که خود به خود منجر به کاهش بیماری خواهد شد.

او گفت: از همه مهمتر اینکه این اقدام منجر به جلوگیری از ایجاد ضایعات می‌شود و برای توسعه صادرات محصولات کشاورزی نیز می‌تواند مفید فایده باشد. این حرکت آغاز شده است و به تدریج نتایج آن را شاهد هستیم./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.