مرکز توانبخشی هلال احمر کردستان، نقش ارزنده‌ای در افزایش سلامت مردم دارد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: در ۹ ماه گذشته سال جاری بیش از ۶۰ هزار نفر از خدمات دارویی و توانبخشی هلال احمر کردستان بهره‌مند شدند.

به گزارش شهروندآنلاین از روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر کردستان، دکتر پیام جلالی عنوان داشت: طی ۹ ماه گذشته در سال جاری، از طریق مرکز درمان و توانبخشی هلال احمر استان، به بیش از ۶۰ هزار بیمار خدمات رسانی شده است.

دکتر پیام جلالی افزود: از این تعداد، ۱۲۴۳ نفر از خدمات فیزیوتراپی و ارتوپدی سنندج، ۶۶۵ نفر از مرکز فیزیوتراپی و ارتوپدی سقز و بیش از ۵۶ هزار نفر خدمات دارویی هلال احمر را دریافت کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر کردستان در ادامه با اشاره به واحد واکسیناسیون جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: با هدف افزایش ایمنی زائران حجاج و عتبات و عموم جامعه در برابر بیماری‌های واگیردار، واکسیناسیون این افراد به طور تخصصی و ویژه برعهده جمعیت هلال‌احمر است که در مراکز درمانی تحت نظارت معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی صورت می‌گیرد و در این ۹ ماه، تعداد ۱۳۵۸ نفر از حجاج، واکسن مننژیت، آنفولانزا و هپاتیت را دریافت نمودند.

رضا سلیمان زاده معاون بهداشت، درمان و توانبخشی در ادامه این گفتگو، با اشاره به پاسخگویی اثربخش به سوانح و حوادث از سوی این حوزه در زمان بحران، افزود: ارائه ظرفیت‌های بهداشت و درمان اضطراری در زمان سوانح و بحران، یکی از مهم‌ترین وظایف این حوزه محسوب می‌شود و کمک به تأمین زندگی سالم، ترویج صلح و ‌دوستی از دیگر اهداف مهم حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی است.

سلیمان زاده ادامه داد: در بخش درمان و توانبخشی خدماتی از جمله ساخت کفش طبی، پروتز دست، پروتز زانو، فیزیوتراپی، گفتار درمانی و … با حضور نیرو‌های مجرب و خدمات پیشرفته به مراجعان ارائه می‌شود و سالم‌سازی جامعه و ارائه خدمات بهموقع از جمله مهمترین دغدغه‌های جمعیت هلال احمر میباشد.
وی در پایان بیان داشت: در راستای افزایش ارائه خدمات داروهای شیمی درمانی و داروهای خاص به بیماران، داروخانه جمعیت هلال احمر با تکمیل کادر داروخانه، یک شیفت ۴ساعته از اول آذرماه به زمان فعالیت داروخانه هلال احمر اضافه نموده و بصورت تمام وقت ارائه خدمت می نماید و همشهریان و هم استانی های گرامی میتوانند در تمامی ایام هفته به غیر از جمعه‌ها، از ساعت ۸  الی۲۰ ، جهت دریافت داروهای خود به داروخانه مراجعه فرمایند.

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.