خونِ غزه

بسته خبری صبحگاهی ویژه تحولات مقاومت

یورش به کرانه باختری و بمباران مناطق مختلف در نوار غزه منجر به شهادت دستکم شش نفر و زخمی شدن ۱۵ نفر شده است.

به گزارش شهروند آنلاین، ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز شنبه از خشکی و دریا مرکز و جنوب نوار غزه را هدف حملات توپخانه‌ای و هوایی خود قرار داده که تا این لحظه شش نفر به شهادت رسیده و 15 تن دیگر زخمی شده‌اند.

در بخش کرانه باختری، ارتش رژیم صهیونیستی همانند روزهای گذشته به مناطقی مانند رام الله، الخلیل و قلقیلیه یورش برده و شماری از جوانان فلسطینی را ربوده است.

بالا گرفتن اختلافات درباره کابینه رژیم/ لاپید: نتانیاهو باید برود

رهبر مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی افشای برخی اطلاعات جلسه شب گذشته کابینه اسرائیل را مایه شرمساری دانست.

یائیر لاپید اعلام کرد: آنچه از جلسه دیشب کابینه اسرائیل به بیرون درز کرده است به مثابه یک لکه ننگ و دلیلی برخطرناک بودن دولت کنونی اسرائیل است.

این دولت و رئیس آن (نتانیاهو) باید تغییر کنند و دولتی دیگر جایگزین آن شود زیرا نمی‌تواند تصمیمی راهبردی به نفع اسرائیل اتخاذ کند.

فاش شدن روز افزون  ابعاد تلفات و خسارات رژیم صهیونیستی در جنگ غزه

با گذشت بیش از سه ماه از جنگ غزه، ابعاد تلفات و خسارات رژیم صهیونیستی بویژه در نبردهای زمینی با  رزمندگان مقاومت در حال فاش شدن است.

رسانه‌های اسرائیل به نقل از وزارت جنگ این رژیم اعلام کردند این وزارتخانه برآورد می‌کند بیش از  12000 نظامی اسرائیلی در نتیجه جنگ غزه دچار معلولیتها و از کار افتادگی دائم شوند.

این منابع تصریح کردند: وزارت جنگ تخمین می‌زند شمار سربازان معلول ارتش بیش از 20 درصد افزایش یابد.

رسانه‌های صهیونیست خاطر نشان کردند: افزایش تعداد مجروحان در میان نیروهای ارتش به یک اتفاق و رویداد تاریخی و فراگیر در سطح داخل تبدیل خواهد شد که نیازمند در نظر گرفتن یک چارچوب گسترده برای توانبخشی به نظامیان است.

هزینه 12 هزار نظامی از کارافتاده ارتش اسرائیل بر دوش کابینه نتانیاهو

رسانه‌های صهیونیستی به نقل وزارت جنگ این رژیم اعلام کردند انتظار می‌رود جنگ غزه دست کم 12 هزار زخمی و نیروی از کار افتاده نظامی را بر ارتش اسرائیل تحمیل کند که از این پس باید هزینه‌های از کارافتادگی آنها را نیز تامین کرد.

درگیری در جلسه کابینه امنیتی صهیونیستی/ نتانیاهو دستور تعطیلی جلسه را صادر کرد

منابع رسانه‌ای صهیونیستی مدعی درگیری شدید اعضای حاضر در جلسه کابینه امنیتی این رژیم شدند.

گفته می‌شود پس از انتصاب «شائول موفاز» وزیر جنگ سابق اسرائیل توسط هرتسی هالوی رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی به عنوان مسئول کمیته تحقیقات نظامی شکست اسرائیل در روز عملیات طوفان الاقصی، برخی از وزرای کابینه نتانیاهو شدیدا به این اقدام اعتراض کردند.

با بالا گرفتن اختلافات میان نفرات کابینه امنیتی و فریاد اعضای حاضر در جلسه بر سر یکدیگر، نتانیاهو تصمیم گرفت تا پیش از درگیری فیزیکی میان این نفرات، دستور تعطیلی نشست کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی را صادر کند.

خالد مشعل: خون العاروری و یارانش با خون غزه آمیخته شد

خالد مشعل، رئیس جنبش حماس در خارج از فلسطین اشغالی گفت:  شهادت رهبران حماس این واقعیت را ثابت می‌کند که راه شهادت، انتخاب رهبران جنبش و نیز انتخاب سربازان آن است.

او با بیان اینکه خون العاروری و یاران شهیدش با خون غزه آمیخته شد که حماسه‌ای تاریخی را در نبرد سیل الاقصی رقم می‌زند، تاکید کرد:  مرحوم شهید صالح العاروری در تأسیس گردان‌های قسام شرکت کرد و در راهپیمایی مقاومت علیه اشغالگری، از بذل جان و تلاش خود دریغ نکرد.

مشعل گفت: دشمن فکر می‌کند که ترور رهبران، اراده مقاومت را در هم می‌شکند و رهبران را تضعیف می‌کند، اما نمی‌داند که این یک توهم بزرگ است.

بمباران شدید مرکز نوار غزه

جنگنده‌های رژیم اسرائیل در اولین ساعات از بامداد امروز جمعه اردوگاه‌های المخازی و النصیرات را شدیدا بمباران کردند.

5 شهید در بمباران شهر رفح

بمباران خانه‌ای در شهر رفح، واقع در جنوب غزه، پنج شهید تاکنون داشته است.

یورش صهیونیست‌ها به چند منطقه در کرانه باختری

نظامیان ارتش اشغالگر به شهر عزون واقع در شرق قلقیلیه و شهرک اریحا واقع در رام الله یورش برده‌اند.

درگیری جوانان فلسطینی با متجاوزان صهیونیست در شهر الخلیل

شهر الخلیل از جمله مناطقی است که ارتش رژیم اسرائیل بامداد امروز جمعه یورش برده و این یورش منجر به درگیری مسلحانه با جوانان فلسطینی شده است.

حملات توپخانه‌ای از دریا و خشکی به سمت مرکز غزه

رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که از ساعات اول بامداد امروز جمعه رژیم اسرائیل با توپخانه دیرالبلح را زیر آتش خود گرفته‌ است و قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی نیز سواحل این منطقه را  گلوله‌باران کرده‌اند.

تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی دلایل شکست ارتش صهیونیستی در شنبه سیاه

رسانه‌های عبری بامداد امروز جمعه گزارش دادند که هرتزی هالیوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم اسرائیل تصمیم گرفته تیم متخصص حقیقت‌یاب در جنگ غزه تشکیل شود تا دلایل شکست و فضاحت روز هفتم اکتبر (15 مهر) که عملیات طوفان الاقصی مقاومت فلسطین کلید خورد، بررسی کند./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.