خاتمی: داعش عنصر دست‌ساز آمریکا و اسرائیل است

احزاب در انتخابات منافع ملی را ارجح بدانند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به حادثه تروریستی کرمان گفت: درست است که داعش بیانیه داده است و این ترور را به عهده گرفته است اما حرف این است که داعش عنصر دست‌ساز آمریکا است.

به گزارش شهروند آنلاین،‌ حجت‌الاسلام سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه طی سخنانی اظهار داشت: بی‌تردید مرگ پایان زندگی همه است حتی جناب عزرائیل که همه را قبض روح می‌کند شامل مرگ می‌شود و خداوند او را قبض روح می‌کند. مرگ اشکال مختلفی دارد و هرکس به نوعی می‌میرد و گاهی افراد بدترین نوع مرگ یعنی خودکشی را برای خود انتخاب می‌کنند اما امام علی(ع) می‌فرمایند بهترین مرگ‌ها شهادت و به استقبال مرگ رفتن است. بر اساس آیات قرآن شهدا زنده هستند و ما فهم دقیقی از این موضوع نداریم.

خاتمی ادامه داد: آثار شهیدان از بین رفتنی نیست و خداوند پاسدار خون و آثار شهیدان است. من در همینجا به خانواده شهدای کرمان تبریک می‌گویم زیرا نور شهادت در خانواده‌های شما تابیدن گرفت و این شهیدان تابلوی ابدی افتخار ایران و خانواده شما هستند.

امام جمعه موقت تهران گفت: قلب انسان به درد می‌آید وقتی می‌بیند 9 نفر از یک خانواده و تعداد زیادی زن و کودک در این حادثه به شهادت رسیدند و غمی جانکاه بر دل ملت ایران گذاشتند.

او در خطبه‌های دوم نماز با اشاره به حوادث اخیر عنوان کرد: در رابطه با جنایتی که در کرمان صورت گرفت باید گفت از آغاز پیروزی انقلاب واژه ترور و تروریست را شنیده‌اید که به شهادت رساندن 17 هزار ایرانی توسط داعشی‌های وطنی نمونه‌ای از آن است. شهادت مایه افتخار است با تمام وجودم می‌گویم که این یک سعادت است که شهدای اخیر ما با یاد خدا و در مسیر زیارت مزار شهید پرافتخار جهان اسلام به شهادت رسیدند.

خاتمی تصریح کرد: درست است که داعش بیانیه داده است و این ترور را به عهده گرفته است اما حرف این است که داعش عنصر دست‌ساز آمریکا است و ترامپ صریحا به کلینتون گفت شما داعش را ساختید. داعش عنصر اسرائیلی است و در سوریه وقتی اینها مجروح می‌شدند آنها را به بیمارستانهای رژیم صهیونیستی منتقل می‌کردند. داعش تبلور آمریکا و اسرائیل است.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد‌: این اقدام انتقام داعش از نابودی حکومت داعش بود و انشاءالله رهروان راه حاج قاسم باقیمانده داعش را نیز به قعر جهنم می‌فرستند. خون مظلوم از جوشش نخواهد افتاد و دامن ظالمان را خواهد گرفت. همه مسئولان قول انتقام را داده‌اند الان هم از قول مسئولان می‌گویم انتقام خون این مظلومان قطعا گرفته خواهد شد. حضور بلافاصله مسئولان در حادثه کرمان جای تقدیر و تشکر دارد. مسئولینی که در غم مردم شریک هستند و همه به عیادت جانبازان این حادثه رفتند.

او عنوان کرد: برخی این حادثه را دستمایه تخریب مسئولان امنیتی ساختند. در طول ماه‌های گذشته به کرات نهادهای امنیتی و انتظامی توطئه‌های زیادی را خنثی کردند و برخی به جای تشکر از عزیزان جان برکف اینها را تخریب می‌کنند؛ همه نطام در پی آنند که این جلادان را دستیگر کرده و به سزای عمل ننگینشان برسانند.

خاتمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات گفت: انتخابات نماد امنیت ملی و آزادی مردم در انتخاب سرنوشت خودشان است. انتخابات نباشد یا دیکتاتوری و یا هرج و مرج است. حضور مردم در پای صندوق‌های رای بیعت با امام و شهیدان و موجب عزت نظام اسلامی است. انتخابات عرصه امتحان مجریان و ناظران است که بدون جهت‌گیری کار خود را انجام دهند.

او افزود: علاوه بر این در انتخابات احزاب و گروه‌ها نیز که لیست ارائه می‌دهند باید توجه داشته باشند که منافع ملی را بر منافع حزبی ترجیح دهند وگرنه مردود این عرصه هستند. انتخابات همچنین عرصه امتحان افراد تایید شده نیز هست و  اگر باغ سبز دروغین به مردم نشان دهند در انتخابات مردود هستند. همچنین انتخابات موجب امتحان رد صلاحیت‌شدگان نیز است و اگر آنها از مسیر قانونی شکایات خود را پیگری کنند پیروز این عرصه هستند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: مبارزه با فساد در تار و پود این نظام است اما برخی می‌گویند فساد در نظام نهادینه شده است در صورتی که این طور نیست و با فساد برخورد می‌شود. مسئولان سه قوه در خط مقدم مبارزه با فساد هستند و در مورد مبارزه با فساد اخیر هرچه زودتر وارد میدان بشوند. هزینه فساد را باید کسی که مرتکب آن شده بپردازد. مسئولان محترم کشور، جمهوری اسلامی نظام عدالت و مبارزه با فساد است و مردم خواستار مبارزه با فساد هستند لذا هرکس مرتکب فساد می‌شود را بی‌پرده به مردم معرفی کنید.تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.