مقاومت در امتداد بیش از یکصد کیلومتر

سیدحسن نصرالله:ترور «صالح العاروری» در «ضاحیه جنوبی» بیروت بدون پاسخ و مجازات نخواهد بود

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینکه ترور «صالح العاروری» نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در «ضاحیه جنوبی» بیروت بدون پاسخ و مجازات نخواهد بود و تصمیم‌گیری در این زمینه در اختیار فرماندهان عملیاتی است، تصریح کرد: در صورتی که درباره ترور العاروری سکوت کنیم، لبنان به عرصه تاخت و تاز تبدیل خواهد شد و قطعا به این ترور پاسخ داده خواهد شد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از المنار، سید حسن نصرالله در آیین هفتم درگذشت معاون اجرایی‌اش حاج محمد یاغی مشهور به ابوسلیم گفت: مقاومت اسلامی لبنان در مدت سه ماه بیش از ۶۷۰ عملیات انجام داده و ۴۸ موقعیت مرزی را بیش از یک بار هدف قرار داده است.

او با بیان اینکه از روز هشتم اکتبر (۱۶ مهر) و تنها یک روز پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی در غزه، وارد رویارویی با دشمن صهیونیستی شده‌ایم، تاکید کرد: حزب‌الله لبنان از این تاریخ و در امتداد بیش از یکصد کیلومتر بارها مواضع اشغالگران را هدف قرار داده است.

سید حسن نصر الله افزود: مقاومت اسلامی تجهیزات فنی و اطلاعاتی دشمن را در طول مرز هدف قرار داده است و به طور کامل منهدم کرده‌ایم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی پس از عملیات مقاومت، از بیم پیشروی آنها به طرف موقعیت‌های‌شان و کنترل آنها، به طرف شهرک‌های صهیونیست‌نشین عقب‌نشینی کردند.

سید حسن نصرالله با تأکید بر انهدام شمار زیادی از تانک‌ها و ماشین آلات نظامی اشغالگران در طول مرز لبنان با فلسطین اشغالی، گفت: عملیات برای دشمن بسیار فرسایشی بوده است و دشمن به شدت، بر پنهان نگه داشتن تلفات و خسارات وارده تأکید دارد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: دشمن به شمار کشته‌ها و زخمی‌هایش اعتراف نمی‌کند و این بخشی از سیاست‌هایش در زمینه پنهان نگه‌داشتن کلی خسارات وارده است.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: کارشناسان رژیم اشغالگر اذعان داشته‌اند که شمار کشته‌های ارتش این رژیم، بیش از سه برابر آمار اعلام شده توسط مقامات تل آویو است و در هشت بیمارستان در شمال سرزمین‌های اشغالی، آمارها نشان‌دهنده وجود بیش از ۲ هزار زخمی است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه آنچه در جبهه شمال سرزمین‌های اشغالی، در جریان است، تحقیر واقعی ارتش دشمن است، افزود: تنها راه برای آرام شدن جبهه لبنان، متوقف شدن جنگ علیه نوار غزه است.

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه رژیم اشغالگر به دلایل مختلفی از جمله جنگ روانی و جلوگیری از تحت فشار قرارگرفتن در مقابل شهرک‌نشینان، اخبار این جبهه را منتشر نمی‌کند گفت: مشغول بودن به جبهه لبنان، تل آویو را وادار به فراخواندن ۱۲۰ هزار نیرو و نیمی از نیروی هوایی و دریایی این رژیم کرده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینکه عراقی‌ها برای نبرد با داعش نیازی به نیروهای آمریکایی ندارند، تصریح کرد: عراق، برای رهایی از نیروهای اشغالگر آمریکایی و بیرون راندن آنها از این کشور در یک فرصت تاریخی قرار دارد.

سید حسن نصرالله افزود: در صورت خروج نیروهای آمریکایی از عراق، آنها قادر به ماندن در شرق فرات (در سوریه) نیز نخواهند بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: مردم عراق با تمام توان، دومین نبرد آزادسازی کشورشان را برای بیرون راندن نیروهای آمریکایی آغاز خواهند کرد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: نیروهای آمریکا، حامیان تشکیلات تروریستی «داعش» در سوریه هستند و به آنها کمک و عناصر آن را از زندان آزاد می‌کنند.

اقدامات یمن در دریای سرخ باعث رسوایی آمریکا شده است

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: کسانی که امروز به محور مقاومت بی‌احترامی می‌کنند از زمان ابتدای تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه نظام‌های مرتجع و ساکت در مقابل تجاوز اخیر، از اقدامات یمنی‌ها در دریای سرخ شگفت‌زده شده‌اند تأکید کرد: مواضع دولت صنعا باعث شده است تا بسیاری از گروه‌های یمنی در مواضعشان درباره انصارالله تجدید نظر کنند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: یمن به بخشی از معادلات بین‌المللی تبدیل شده است و با اقداماتش در دریای سرخ باعث رسوایی آمریکایی‌ها شده است.

او ادامه داد: از این رو، واشنگتن باید بداند که فقط با انصارالله طرف نیست، بلکه میلیون‌ها یمنی که همه متجاوزان را شکست داده‌اند در مقابل آنها ایستاده‌اند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.