ارتقای رزم دریایی در خلیج فارس

الحاق ناو ابومهدی المهندس و شناورهای تندرو و موشک‌انداز نیروی دریایی سپاه

مراسم الحاق ناو ابومهدی المهندس و شناورهای تندرو و موشک‌انداز نیروی دریایی سپاه با حضور فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی دریایی سپاه در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش شهروند آنلاین، سردار تنگسیری در این مراسم با اشاره به ویژگی‌های ناو ابومهدی اظهار داشت: این شناور توانایی 14 روز دریانوردی و 2 هزار مایل دریایی با قابلیت رادارگریز در مقابل رادارهای دشمن را دارد.

او ادامه داد: این شناور با 4 موتور پیش رونده قادر است در امواجی در فورس 6 دریامانی و در فورس 5 عملیات را انجام دهد و با بدنه جدید در داخل کشور طراحی و ساخته شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: 3 شرکت دانش‌بنیان در نیروی دریایی سپاه در حال ساخت شناور هستند. ساخت شناور ابومهدی 15 ماه طول کشید و دومین شناور از این کلاس است ولی در آینده قادریم در کمتر از یک سال 3 فروند از این شناور را تولید کنیم. امروز شناور ابومهدی المهندس رسما وارد سازمان رزم خواهد شد.

تنگسیری درخصوص دستاورهای دیگر این مراسم گفت: درخصوص پوشش هوایی، موشک‌های کوثر را روی شناورهای کلاس طارق و عاشورا نصب کردیم.

او اظهار داشت: همچنین شناور طارق که تا الان راکت انداز بود به موشک با برد 180 کیلومتر مجهز شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: موشک‌های کوثر روی شناور عاشورا با رادار 3 بعدی با بردهای مختلف قادر است در فواصل بسیار بالا هواپیماها و بالگردها و موشک‌های کروز دشمن را مورد هدف قرار دهد.

او با بیان اینکه امروز الحاق شناورهای شناسایی را هم داریم، گفت: همچنین شناورهای با سرعت بالا و اژدرافکن از دیگر موارد الحاقی امروز است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: برای تولید قدرت زمین‌ها و امکانات خود را هم فروخته‌ایم تا در مقابل دشمن دستمان خالی نباشد. مهمترین مولفه ما ارتقای توان رزم است./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.