بلینکن در آنکارا به دنبال چیست؟

واکنش هنیه به سفر بلینکن به منطقه

رئیس دفتر سیاسی حماس در واکنش به سفر وزیر خارجه آمریکا به منطقه اعلام کرد که امیدواریم بلینکن از اشتباهات واشنگتن در جنگ غزه درس گرفته باشد و تا زمانی که ملت فلسطین به آزادی نرسند و کشور مستقل خود را تشکیل ندهند نمی‌توان به هیچ ثبات و امنیتی رسید.

به گزارش شهروند آنلاین، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین در سخنانی در واکنش به سفر «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا به منطقه اعلام کرد، امیدواریم بلینکن در سفر خود به منطقه برای توقف جنگ در غزه در راستای پایان دادن به اشغالگری تلاش کند.

هنیه تاکید کرد، امیدواریم بلینکن از 3 ماه گذشته درس عبرت گرفته باشد و به اشتباهات واشنگتن در حمایت از رژیم اشغالگر پی ببرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد، همچنین امیدواریم مقامات کشورهای عربی و اسلامی که با بلینکن دیدار می‌کنند به واشنگتن تاکید کنند که ثبات منطقه ما مرتبط با مساله فلسطین است.

او در پایان گفت، تا زمانی که ملت فلسطین آزادی خود را به دست نیاورد و کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس تشکیل نشود امنیت و ثباتی وجود نخواهد داشت و با قتل‌عام و کشتارها نمی‌توان امنیت و ثبات ایجاد کرد.

بر اساس اطلاعیه رسمی وزارت امور خارجه ایالات متحده ،آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در سفر یک هفته‌ای خود، علاوه بر ترکیه، به یونان، عمان، اردن، قطر، ابوظبی، امارات متحده عربی، عربستان سعودی، مصر و سرزمین‌های اشغالی، سفر می‌کند.

دستور کارهای وزیر خارجه آمریکا در سفر به ترکیه چیست؟

دستگاه دیپلماسی آمریکا مدعی شده که اهمیت حفاظت از جان غیرنظامیان در غزه، تضمین آزادی همه گروگان‌های باقی مانده (اسرای صهیونیستی)، تعهد به تسهیل افزایش و ارائه مستمر کمک‌های بشردوستانه نجات‌بخش به غیرنظامیان غزه و از سرگیری خدمات ضروری، اطمینان از عدم کوچ اجباری فلسطینیان، بحث درباره مکانیسم‌‌های فوری برای توقف خشونت، کاهش تنش‌های منطقه‌‌ای، مقابله با تحرکات یمنی‌ها در دریای سرخ و اجتناب از تشدید تنش در لبنان، مهمترین محور گفت‌وگوهای بلینکن در دیدار با دیپلمات‌های منطقه خواهد بود.

این درحالی است که آمریکا از روز اول جنگ غزه تاکنون نه تنها در همه سطوح از جنایات رژیم اشغالگر علیه غیرنظامیان حمایت کرده بلکه مسئول اصلی این جنایات بوده و مستقیما در کشتار مردم غزه نقش دارد./تسنیم

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.