تشکیل پرونده قضایی برای تعدادی از هتاکان به مقام شامخ شهدا

در پی انتشار برخی توهین‌ها در فضای مجازی خطاب به شهدای حادثه ترویستی کرمان و شهید قاسم سلیمانی، با گزارش ارسالی از سوی ضابطان قضایی پرونده‌هایی برای افراد در استان‌های مختلف تشکیل شد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، پس از عملیات تروریستی در کرمان که منجر به شهادت 90 نفر از هموطنان شد برخی افراد با تولید، انتشار و بازنشر محتوای خلاف واقع در برخی شبکه‌های اجتماعی امنیت روانی جامعه را هدف گرفتند. این افراد در اظهارنظرهایی توهین‌آمیز حرمت شهدای حادثه تروریستی کرمان و شهید حاج قاسم سلیمانی را شکستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی، دادستان کل کشور پس از حرمت‌شکنی‌های صورت گرفته خطاب به دادستان‌های عمومی و انقلاب سراسر کشور دستور داد: با توجه به ضرورت برخورد قاطع با اشخاص غافل یا معاندی که بعد از حادثه دلخراش تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان، با تولید، انتشار و بازنشر محتوای کذب و خلاف قانون و دارای وصف مجرمانه در برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، امنیت روانی جامعه را مخدوش می‎نمایند، لازم است به قید فوریت، دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظام، ضمن رصد جامع، بهنگام و هوشمند در فضای مجازی و رسانه‌ای، کلیه عوامل و مرتکبین مرتبط با موضوع و دارای مسئولیت قانونی را شناسایی و به منظور رسیدگی و اقدام مناسب قضایی به دادسرای ذی‌صلاح معرفی کنند.

پس از این دستور و با همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی تعدادی حرمت‌شکن در استان‌های مختلف شناسایی، دستگیر و به مراجع قضایی ذی‌صلاح معرفی شدند.

در حال حاضر با تکمیل گردشکار پرونده قضایی از سوی ضابط قضایی برای افراد هتاک پرونده‌هایی در دستگاه قضایی تشکیل و در حال رسیدگی است./ایسنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.