خبرخوش وزیر اقتصاد برای متولدین 1402

وزیر اقتصاد درباره اعطای سهام به متولدین سال ۱۴۰۲ گفت: با سازمان برنامه و بودجه مذاکره می‌کنیم که این سهام برای متولدین ۱۴۰۲ هم داده شود.

به گزارش شهروند آنلاین،سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با تسنیم، در پاسخ به اینکه “با توجه به اعطای سهام به متولدین سال 1401 طبق قانون بودجه، آیا این سهام برای متولدین امسال و در بودجه سال آینده هم در نظر گرفته شده است؟”، اظهار داشت: در بودجه سال 1402 هنوز نداریم ولی درخصوص متولدین سال گذشته، مشخصات حدود 300 هزار نفر از مجموع 500 هزار ثبت‌نام‌کننده مورد تأیید دستگاه اجرایی قرار گرفته است.

او افزود: آخرین جزئیات و فرآیند به والدین این نوزادان اعلام خواهد شد و سازمان بورس تخصیص فرآیند سهام را انجام خواهد داد.

وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: این موضوع دارای قانون دائمی است و در آن تصریح شده است که این کار باید از نیمه سال 1400 آغاز شود اما برای سال 1400 تأمین اعتبار لازم صورت نگرفته بود، لذا این کار از سال 1401 شروع شد.

خاندوزی بیان کرد: حتی اگر در بودجه 1402 هم نباشد، با سازمان برنامه و بودجه مذاکره می‌کنیم که این سهام برای متولدین 1402 هم داده شود.

خاندوزی اردیبهشت‌ماه سال جاری دراین‌باره گفته بود ماده 11 قانون جوانی جمعیت، وزارت اقتصاد را مکلف کرده است برای نوزادان تازه‌متولدشده سهامی را اختصاص دهد که این عدد برای متولدین سال 1401، یک‌ونیم میلیون تومان سهام به ‌ازای هر فرد است. این سهام تا 23سالگی به نام خود نوزادان باقی می‌ماند و با تجمیع سود آن در واقع سرمایه ارزشمندی برای تشکیل زندگی یا اشتغال افراد ایجاد می‌کند که در 24سالگی می‌توانند از آن استفاده کنند.

شیوه دریافت این سهام نیز از طریق مراجعه به درگاه ملی خدمات دولت هوشمند اعلام شده بود و برای بخش جدید هم شیوه‌های آن اطلاع‌رسانی خواهد شد./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.