امدادرسانی به بیش از 100 مسافر گرفتار در برف و کولاک

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: تیم‌های عملیاتی هلال احمر استان به 102 سرنشین خودروهای در راه مانده در برف و کولاک، امدادرسانی کردند.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال ‌احمر؛ حکمت‌الله‌ هاشمی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر زنجان، گفت: با توجه به بارش برف و باران و وقوع کولاک در گردنه‌های کوهستانی محورهای مواصلاتی از بامداد شنبه تا شامگاه گذشته تیم‌های عملیاتی متشکل از امدادگران و نجاتگران برای ارائه خدمات امدادی به هموطنان در جاده‌ها در تلاش بودند.

او ادامه داد: برهمین اساس، پس از بسته شدن جاده زنجان – طارم و جاده ابهر – قیدار  در گردنه قره آقاج امدادگران جمعیت هلال‎احمر برای امدادرسانی در محل حادثه حاضر شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: در جاده زنجان – طارم 34 خودرو با 82 سرنشین گرفتار در برف و کولاک شده بودند.

هاشمی خاطرنشان کرد: پس از اعلام گزارش حادثه، یک تیم عملیاتی سه نفره همراه با یک دستگاه آمبولانس از پایگاه امداد و نجات جاده‌ای سرخه دیزج شهرستان طارم واقع در این مسیرکوهستانی برای امدادرسانی اعزام شدند.

او به ارائه خدمات امدادی به در راه ماندگان جاده ابهر – قیدار در گردنه قره آقاج اشاره کرد و ادامه داد: در این مسیر صعب‌العبور نیز پنج خودرو با 20 سرنشین گرفتار شده بود که یک تیم سه نفره از پایگاه امداد و نجات جاده ای همین مسیر ارتباطی همراه با آمبولانس برای امدادرسانی اعزام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: نجاتگران در این عملیات اقدام به هدایت خودروها به مسیرهای اصلی و توزیع جیره خشک برای مسافران گرفتار در برف و کولاک کردند.

گفتنی است، هم‎وطنان می‌توانند در صورت بروز حوادث احتمالی و حادثه، برای دریافت خدمات امدادی بدون محدودیت زمانی با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.