ایران‌خودرو به دنبال مجوز آزادسازی قیمت‌ها است

شرکت ایران خودرو در اطلاعیه رسمی به بورس اعلام کرد که به دنبال اخذ مجوز آزادسازی قیمت‌ محصولاتش است اما فعلا چنین مجوزی دریافت نکرده است.

به گزارش شهروند آنلاین، در اطلاعیه شرکت ایران خودرو آمده است: به استناد ماده ۲ مکرر ۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع می‌رساند پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اخذ مجوز فروش خودرو در حاشیه بازار به استحضار می‌رساند این شرکت درخواست اخذ مجوز فروش تعدادی از محصولات تولیدی خود را در حاشیه بازار از مراجع ذیربط کرده است، لیکن علی رغم پیگیری‌های متعدد تاکنون از سوی مراجع یاد شده هیچ گونه ابلاغ رسمی به این شرکت ارسال نگردیده است. شایان ذکر است هیات مدیره این شرکت، کماکان در راستای صرفه و صلاح سهامداران به طور مستمر پیگیری‌های لازم را به عمل می‌آورد و در صورت حصول نتیجه، از طریق سامانه کدال اطلاع‌رسانی‌های لازم صورت خواهد پذیرفت.

بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان افشا می‌شود.

شرکت سایپا نیز در اطلاعیه‌ای نوشته است: به استناد ماده ۲ مکرر ۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع می‌رساند پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تغییر رویه جاری فروش محصولات گروه سایپا به استحضار می‌رساند دستورالعمل یا رویه جدیدی به این شرکت ابلاغ نشده است.

بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان افشا می‌شود.

لازم به ذکر است روز گذشته انجمن قطعه‌سازان با انتشار صورت‌جلسه‌ای مدعی شد که خودروسازان مجوز فروش ۱۲۰ هزار دستگاه از محصولاتشان به قیمت ۵ درصد زیر نرخ بازار را دریافت کرده‌اند اما دفتر معاون اول رئیس ‌جمهور صدور چنین مجوزی را تکذیب کرد.

در صورت تصویب چنین مصوبه‌ای، قیمت محصولات پرتقاضای ایران‌ خودرو و سایپا ۶۰ تا ۳۷۵ میلیون تومان گران می‌شد که البته دولت با این خواسته خودروسازان مخالف است و آنها مکلفند طبق قیمت‌های مصوب و در چارچوب سامانه یکپارچه اقدام به عرضه همه محصولات خود کنند.

/ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.